2013 KPSS BAŞVURUSU


 

2013 KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak

2013 KPSS başvuruları 6 Mayıs 2013 ile 15 Mayıs 2013 tarihleri arasında oldukça dar bir tarih aralığında gerçekleşecektir.

Özellikle öğretmenlik için KPSS’ye başvurması gereken adayların bu tarih aralığında başvurularını iletmeleri gerekmektedir. Öğretmenlik ve A Grubu için KPSS sınav tarihi ise 6-7 ve 14 Temmuz 2013 tarihlerinde gerçekleşecek.

Bu sene yapılacak olan ve 14 Temmuz’da gerçekleşecek olan Öğretmenlik Alan Bilgisi testi (ÖABT) içinde başvurlar aynı tarihler arasında yapılacaktır.

2013 KPSS Başvuruları Nasıl Yapılacak

Öncelikle son iki yıl içerisinde KPSS sınavına başvuru yapıp yapmamanız yapacklarınız etkiliyor… Her iki yol içinde bilgiler aşağıda yer almaktadır…

———————————————————————————————————————-

Eğer son iki yıl içerisin:de KPSS Lisans başvurusu yaptıysanız

Öncelikle sınav ücretini ödemeniz gerekiyor. Bunun için kılavuzlarda yer alan ücreti ya bankalara ya da https://odeme.osym.gov.tr/ adresinden kredi kartınız ile ödeme yapmanız gerekmektedir.

Bu adımdan sonra yine OSYM sitesin geri gelerek KPSS’de başvurduğunuz sınava ait Aday Başvuru Formunu doldurmalısınız. OSYM bu işlemi önceden yapmanızı tavsiye etmektedir.

Daha sonra http://ais.osym.gov.tr adresine girin. burada TC Kimlik NUmaranız ve şifrenizi girerek ilgili sınavları seçin ve bilgilerinizi son bir defa daha gözden geçiriniz. Eğer güncellenmesi gereken bilgileriniz varsa bunları da güncelleyin.

Son olarak da Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basın ve mutlaka ama mutlaka “Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla Tamamlanmıştır” mesajını görün. Bu mesajı görmeden sistemden çıkmayınız. Bu mesajı gördükten sonra Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinin bir çıktısını alıp saklayınız.

Başvuru İşleminiz Tamamlanmıştır.

———————————————————————————————————————-

Eğer son iki yıl içerisinde KPSS Lisans başvurusu yapmadıysanız yeni iseniz bu adımları takip edeceksiniz:
Öncelikle ne olursa olsun ilk işimiz sınav ücretini ödemek olacaktır. Bunun için kılavuzlarda yer alan ücreti ya bankalara ya da https://odeme.osym.gov.tr/ adresinden kredi kartınız ile ödeme yapmanız gerekmektedir. Kredi kartı ile ödeme yapmanız işklemlere hemen devam edebilmenzi sağlar…

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2013/KPSS1/KPSS_Lisans_ABF.pdf adresinden ulaşacağınız Aday Başvuru formunu doldurun… Yazıcıdan çıktı alıp doldurulacak online doldurulmuyor.

Doldurumuş olduğunuz formu şimdi teslim etmeye geldi. Dolduruduğunuz formu geçerli ve fotoğraflı bir kimlik belgesi ile (nüfus cüzdanı, pasaport v.s.) ve başvurduğunuz sınav için ekstra belge isteniyorsa o belgeleride temin ederek en yakın (kılavuzda belirtliliyor) sınav merkezine teslim etmeniz gerekecektir. Başvuru hizmet bedeli olarak form ile beraber ekstradan bir 3TL daha ödeyeceksiniz.

Bilgileriniz başvuru merkezlerinden görevliler tarafından elektronik ortama aktarılacaktır. Burada görevli sizlere tüm işlemler için yardımcı olacak ve size son olarak Kayıt Bilgilerinin dökümünü verecektir. Hem siz hem de görevli bu belgeyi imzalayacak. Bu kısmı sakın unutmayın.

Başvuru İşleminiz Tamamlanmıştır.

2013 KPSS BAŞVURUSU ile Benzer Yazılar:

9 Mayıs 2013 Saat : 8:47

2013 KPSS BAŞVURUSU Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed