ADINIZA KAYITLI KAÇ TELEFON HATTI VAR?


 

Günümüzde hatların bedava dağıtılması büyük bir soruna da neden oldu. Kimlik fotokopisi ile açılabilen bu hatlar bir suça karıştığında sorumlusu siz olabiliyorsunuz. Ayrıca bu hatların borçlarından da tamamen siz sorumlu tutuluyorsunuz. Tüm bunları yaşamamak için öncelikle bu adresten (https://hat-sorgulama.btk.gov.tr/sorgu.php) üzerinize kayıt edilmiş hatlara göz atabilirsiniz. Eğer üzerinizde bir hat gözüküyorsa hemen savcılığa suç duyurunda bulunmanız lazım.

Siteye girdiğinizde üst kısımda TC numarasını gireceğiniz bir kutucuk alt kısımda ise cep telefonu numaranızı gireceğiniz bir kutucuk olacak.

Buraları doldurarak ve güvenlik kodunu girerek formu gönderin. Ardından telefonunuza bir doğrulama kodu yollanacaktır. Bu doğrulama kodunu kullanarak üzerinize kayıtlı tüm telefon numaralarını görüntüleyebilirsiniz. Listede numaraların son 2 hanesi görüntülenmez. Bunları öğrenmek için de operatörünüzün müşteri ilişkilerine bağlanabilirsiniz. Eğer tanımadığınız bir numara görürseniz bir iletişim merkezine giderek bu hatları iptal ettirin ve savcılığa suç duyurusunda bulunun. Ayrıca numaraları arayarak hatları nereden açtırdıklarını da öğrenebilirsiniz. Böylece izniniz olmadan kimlik fotokopinizi kullanan iş yerlerini de davaya verebilirsiniz.

ADINIZA KAYITLI KAÇ TELEFON HATTI VAR? ile Benzer Yazılar:

12 Mayıs 2013 Saat : 9:51

ADINIZA KAYITLI KAÇ TELEFON HATTI VAR? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed