Akıllı Telefonda Samsung’mu Apple’mi Önde?


Akıllı telefon üreticileri arasında en çok model sunan markalardan biri  Samsung, 2013’ün ikinci çeyreğinde telefon nakliyatında rekorlar kırdı.Ve  Samsung Apple’dan açık ara önde gidiyor.Samsung’mu apple’mi daha iyi?

Güney Koreli akıllı telefon devi Samsung, birbiri ardında çıkardığı modelleriyle tüketicilerin ilgisini çekmeyi fazlasıyla başarmış görünüyor.

Araştırma şirketi IDC’nin verilerine göre, Samsung 2013’ün ikinci mali döneminde 72.4 milyon akıllı telefon nakliyatı gerçekleştirdi.

Samsung, aynı dönemde 31.2 milyon iPhone nakliyatı yapan Apple’ın iki katından fazla nakliyat gerçekleştirmeyi başardı.

Apple’ın ardından gelen Asyalı üreticiler LG, Lenono ve ZTE’in cep telefonu operatörleri ve perakendecilere gönderdiği akıllı telefon sayıları ise sırasıyla 12.1, 11.3 ve 10.1 milyon oldu. Samsung böylece Apple dahil ardından gelen dört şirketin toplam nakliyatını da geride bıraktı.

IDC’nin sunduğu rakamlarda ikinci çeyrekte yapılan nakliyat oranı, piyasa payları ve 2012’nin aynı dönemine ait rakamlar yer alıyor.

RAKİPLERİNE KARŞI GÜÇ KAYBETTİLER

Apple ve Samsung, dünyanın akıllı telefonda yeri sarsılmaz iki markası olmaya devam etse de, küesel piyasadaki payları rakiplerinin artan rekabet gücü karşısında az da olsa azaldı.

Bir önceki mali dönemde en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi unvanını LG’ye kaptıran Huawei ve Nokia ile HTC gibi markalar da eklendiğinde, Apple ve Samsung’un rakiplerinin ikinci çeyrekteki toplam nakliyatı 100.8 milyon oldu. Bu veri, geçen yıl aynı döneme oranla yüzde 2.2’lik büyümeye işaret etti.

Küresel alanda toplam akıllı telefon nakliyatı 237.9 milyon olurken, bu artış 2012’nin ikinci çeyreğinden bu yana yüzde 52.3’lük artışı temsil ediyor.

Akıllı Telefonda Samsung’mu Apple’mi Önde? ile Benzer Yazılar:

26 Temmuz 2013 Saat : 4:31

Akıllı Telefonda Samsung’mu Apple’mi Önde? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed