Alkol Lekesini Nasıl Çıkartırız?


Alkol Lekesini Nasıl Çıkartırız

Halı üzerinde bulunan alkol lekesini çıkarmak için:
Halıya dökülen alkol lekesini çıkarmak için deterjanlı suyun köpüğü lekeli yerlere sürülür sonra da yumuşak bir halı fırçasıyla fırçalanır. Ve sonrasın da temiz bir ıslak bezle silinip, ılık suyla durulanmalıdır. Fazla ıslanmış olan yerlerin suyunu , kuru bir havlu yardımı ile silinerek kurulanmalıdır.

Örtü ve peçetelerde bulunan alkol lekesini çıkarmak için:

Keten, pamuklu sofra örtüleri ve peçeteler de oluşan alkol lekelerini, 1 çay kaşığı boraksı, 1/4 litre ılık suda eritilen karışımla çıkarmak mümkün. Lekeli kısım bu karışımın içine konur ve birkaç dakika çalkalanarak bekletilir ve adından yıkanır.

Mobilyalarda bulunan alkol lekesini çıkarmak için:
Cilâlı mobilyaların üzerinde dikkatsizce konan kolonya veya alkol şişelerinin meydana getirdikleri alkol lekelerini bezir yağı ile çıkartabilirsiniz. Bir bezin üzerine birkaç damla bezir yağı dökün, damarları boyunca sürerek leke silinir. Bir gece sonra da mobilya cilası ile cilalanır.

Bira Lekesini çıkarmak için:
Elbise ve halı üzerindeki bira lekesini, mavi ispirtoya batırdığınız pamuk veya temiz yumuşak bir bezle silerek çıkartabilirsiniz. Keten veya pamuklu kumaşlardaki bira lekesini, 1/4 litre suya 1 çay kaşığı amonyak koyarak elde edilen karışımla leke yıkanmalı. Beyaz çamaşırlar sonra çamaşır suyu ile beyazlatılmalı.

Alkol Lekesini Nasıl Çıkartırız? ile Benzer Yazılar:

25 Şubat 2014 Saat : 11:19

Alkol Lekesini Nasıl Çıkartırız? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed