ALLAH KİMDİR VE BAZI ÖZELLİKLERİ


ALLAH KİMDİR VE BAZI ÖZELLİKLERİ-ALLAHÜ EKBERTüm evreni ve düzenini halen çok azını anlayabildiğimiz ve yeni yeni kavrayabildiğimiz bir denge ve düzen üzere yaratan, yörüngeler, sayılar, şekiller, var olma biçimleri belirleyendir. Her yarattığını güzellik ve özelliklerle donatan, her birini bir mucize ve ayet kılandır.

Allahü Teala, insanlara şükretmeleri için, dünyayı sayısız nimetler ve güzelliklerle donatarak, cömertçe insanların önüne seren, insanları, bütün bu nimetlerin ve özelliklerin farkına varabilmeleri için, bilinçli canlılar olarak yaratan, karşılığında sadece kendisine şükür(teşekkür), insanların birbirleri ile olan ilişkilerinde saygı, iyilik ve barış isteyen ve bunun için gereken doğruların neler olduğunu insanlara bildirendir.

Allahü Teala, belirlenmiş doğruları yapan ve yapmak için çaba gösterenlere sonsuz mutluluk vaat eden ve insanlardan kendisinin verdiği yaratılış kapasitesinin üstünde bir şey istemeyen, yanlış yaptığını fark edip te yanlışlarından döneni affeden, insan kavrayışının ötesinde, kendisi için zamanın söz konusu olmayan, eşi veya ortağı, benzeri olmayan TEK yaratıcı güçtür.

ALLAH KİMDİR VE BAZI ÖZELLİKLERİ ile Benzer Yazılar:

15 Şubat 2014 Saat : 10:52

ALLAH KİMDİR VE BAZI ÖZELLİKLERİ Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed