Android 4.4 KitKat, iOS 7.1 Beta 2’ye Karşı Müsabaka


İki dev mobil işletim sisteminin en son sürümü karşı karşıya! iOS 7.1’in Beta 2’si, Android’in KitKat’ını duelloya davet etti;

Akıllı telefon pazarının en yaygın mobil işletim sistemi Android ve kullanıcıları tarafından da en stabil çalışan işletim sistemi olarak görülen mobil işletim sistemi Apple-iOS, duelloya davet edildi.

Apple’ın her yıl yeni işletim sürümünü tanıtmasından sonra eksiklerin giderilmesi için yayımladığı iOS X.1 güncellemesi sayesinde,  büyük değişiklikler ve iyileştirmeleri kapsıyor.

Uygulama, geliştiriciler için  iOS 7.1, Beta sürenin 2.evresini tamamlarken, Android’in 4.4 KitKat sürümü  üst seviye donanım özelliklerine sahip akıllı cihazlara yükleniyor. Akıllı telefon pazarının  bu iki iddialı mobil işletim sistemi, bir video da performans karşılaştırılmasına tabi tutularak düello yapmış oldu.

Bu  düelloda, Apple’ın iPhone 5’i ve Samsung’un Galaxy S4’ü kullanıldı. Android 4.4 CyanogenMod 11 ROM ile güçlendirilmesiyle beraber yapılan video testte, iPhone’un 5S yerine 5 kullanılması da oldukça manidar görünüyor.

5G internet altyapısını kullanan her iki modelin internetten veri indirme ve ping değerleri karşılaştırıldığında iPhone 5’de 18 Mbps, S4’de ise 85.85 Mbps değerleri görülüyor. Test 3 kez tekrarlanıyor ve Upload(Yükleme) hızlarının ortalamaları, iPhone 5’de 37.01 Mbps, Galaxy S4’de ise 39.72 Mbps olarak görülüyor.

Bir kullanıcı tarafından YouTube kanalında paylaşılan video,buyrun;

Android 4.4 KitKat, iOS 7.1 Beta 2’ye Karşı Müsabaka ile Benzer Yazılar:

23 Aralık 2013 Saat : 1:24

Android 4.4 KitKat, iOS 7.1 Beta 2’ye Karşı Müsabaka Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed