ARAÇ MUAYENE TUZAĞINA DİKKAT


 

Araç muayene sistemine el atan fırsatçılar, kurdukları internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak verilen randevu hizmetini para karşılığında satmaya başladı. Randevu başına 10 lira alan internet siteleri parayı ise havale veya kredi kartı yoluyla alıyor.

Star’ın haberine göre, araç muayenesi için internetten randevu almak isteyen vatandaş fırsatçıların tuzağına düşüyor.

TÜVTÜRK tarafından telefon ve internet üzerinden ücretsiz olarak verilen araç muayene randevu sistemine, kurdukları internet siteleri ile muayene randevusunu 10 TL karşılığında satmaya başladı. İnternet sitesi üzerinden ‘Araç muayene randevusu alınır’ başlığıyla vatandaşın ilgisini çeken bu kişiler sitede araç bilgilerinin doldurulmasının ardından kredi kartı veya havale şeklinde ‘sözde’ verdikleri hizmet karşılığında ücret alıyor. Sayıları hızla çoğalan bu tür internet siteleri bu yolla binlerce vatandaşın sırtından para kazanıyor.

Paranızı kaptırmayın
Konuyla ilgili açıklama yapan TÜVTURK yetkilileri ise “Araç muayene randevusunda para kaptırmayın. Bu aracılık hizmetleriyle kurum olarak bizim hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır. Randevu hizmeti internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz olarak kolayca alınabilir. Bu aracı firmalar internetten ücretsiz yapılan randevu işlemini sizin için yapıp ücret alıyorlar. Ücret karşılığı randevu oluşturuluyor. Genellikle randevuyu nasıl alacaklarını bilmeyen, bulamayan araç sahipleri para karşılığı randevu alıyor” açıklamasında bulundular. TÜVTURK istasyonlarında ücretsiz muayene tekrarları ve tespitle birlikte yıllık toplam 10 milyon araç muayene işlemine tabi tutuluyor. TÜVTURK randevu hizmeti resmi internet sitelerinden ve çağrı merkezlerinden ücretsiz olarak verilebiliyor.

ARAÇ MUAYENE TUZAĞINA DİKKAT ile Benzer Yazılar:

6 Mayıs 2013 Saat : 8:17

ARAÇ MUAYENE TUZAĞINA DİKKAT Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed