Ayak Mantarı İçin Doğal Yöntem


Ayak mantarı birçok insanda oluşan bir cilt hastalığıdır. Ayağında mantar olan kişi ilk olarak bir cilt hastalıkları uzmanı doktora gitmelidir. Kozmetik ürünler ve ayak bakım kremlerinde bulunan kimyasal maddeler insanları rahatsız ettiği için insanlar çareyi doğal yollarda aramaktadır.

Öncelikle sirke ayak mantarına iyi gelmektedir. Düzenli şekilde sirkeyi kullandığınızda, mantardan kaynaklanan kaşıntının azaldığını ve ayağınızın günden güne iyileştiğini farkedeceksiniz.

Sirke tedavisi nasıl yapılır?

Öncelikle ayaklarınızı antibakteriyel sıvı sabunla iyice yıkayın ve ayaklarınızı iyice kurulayın. Sonra ayağınızın sığacağı büyüklükte bir leğenin içine 1 litre su, yarım litre de elma sirkesi ilave edin.Ve bu sirkeli suda ayağınızı 20-30 dakika bekletin.Ardından ayağınızı suyun içinden çıkarın ve iyice kurulayın.Daha sonra parmak aralarına nemlendirici krem sürün.En az haftada 3 gün bu işlemi bir ay düzenli bir şekilde yapın.

Evde çıplak ayakla fazla gezmeyin.Pamuklu çorap giyin ve ayaklarınızı her gün antibakteriyel sabunla yıkayıp, ılık suyla da durulayıp kurulayın.

Ayak Mantarı İçin Doğal Yöntem ile Benzer Yazılar:

29 Ocak 2014 Saat : 10:25

Ayak Mantarı İçin Doğal Yöntem Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed