Az Sermayeli Sokak Satıcılığı


Sermayesiz veyahutta küçük bir sermayeyle başlanabilecek ve güzelde para kazanabileceğiniz basit bir iş mi istiyorsunuz? Sokak satıcılığı yaparak çalışabilirsiniz. Eğer tamam bana uyar ben yaparım diyorsanız.Aşağıdaki makalemizi dikkatlice okuyun.

Sokak satıcılığı nasıl yapılır?

1 – Öncelikle ne satmak istediğinizi kararlaştırın.Tabi her zaman aynı şeyi satmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Yalnız satacağınız ürünü o çevrenin ihtiyaçları doğrultusunda seçmenizfaydanıza olacaktır.

2 – Resmi kurumlardan gerekli ruhsat ve izinleri alın ki zabıta memurlarıyla köşe kapmaca yapmayın. Araç türü, satacağınız yiyecek türü ve aracınızın duracağı satış yapacağınız yerle ilgili bütün kısıtlamalara uyduğunuzdan emin olun.

3 – Satışı nüfusun kalabalık olan yerlerde başlayın. Bitpazarları, parklar, kalabalık otobüs durakları, fuar veya kermeslerde satış yapabilirsiniz.

4 – Satış yapacağınız malzemelerinizi toptan alınki paradan ve zamandan tasarruf edin. Hemde elinizdeki malzemeleri piyasadan ucuza satabilirsiniz.Ancak elinizde çok fazla ürün bulundurmamaya özen gösterin. Yiyecekleri çöpe atmak istemezsiniz.

İpuçları

Kıyafet olarak düzgün ve işinizde temiz olun.

Şehir otobüslerinde satış yapın. Buralardan güzel paralar toplayabilirsiniz.

İnsanlar itiraz etse de fiyatlarınızı değiştirmeyin.

Uyarılar

Yasal satış yaptığınızdan emin olun.

İşinizi ciddiye alın, sokak satıcılığı için gerekli olan yasal izinleri almadan işe başlamayın.

Satılabilecek en popüler yiyecekler

Su, pilav, kestane ve mısır. Bunların maliyeti ve kazancına örnek verecek olursak:

1 şişe suyun toptan maliyeti 15 kuruş satış fiyatı da 50 kuruş olduğunu düşünürsek 1 şişe su başına 35 kuruş kar elde edilmektedir. Günlük 100 şişe su satarsanız kazancınız 35 TL olacaktır. Yaz aylarında soğuk su satışlarınız çok daha yüksek olacaktır.

Pilav satışında ise 1 tabak pilav ortalama 2,5 TL, tabak başına 1,5 TL gibi yüksek bir kazanç elde edilmekte. Eğer işlek bir yerde satış yapıyorsanız 2-3 saat içinde çok rahat 100 tabak pilav satabilirsiniz.

Mısırın tanesi ortalama 2 TL olup mısır başına 1 TL kar elde edilmektedir. Bu durumda 100 mısır satışından elde edeceğiniz kazanç 100 TL.

Kış günlerinin en çok rağbet gören yiyeceklerinden biri kestane.Kestanenin kilosu değişmekle birlikte 25-30 TL fiyatlara satılmakta ve maliyeti de 5-10 TL arasında olmaktadır. Günlük 5 kg kestane satışı yapan bir seyyar satıcının net kazancı ortalama 100 TL olmaktadır.Günlük 100 TL kazancı aylık çalışmaya vurduğumuzda güzel bir aylık gelir elde edilmiş oluyor.

Az Sermayeli Sokak Satıcılığı ile Benzer Yazılar:

27 Aralık 2013 Saat : 3:42
  Genel

Az Sermayeli Sokak Satıcılığı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed