Bayilik Almanın İyi Yönleri


Bayilik Almanın Faydaları

Bayilik almanın avantajları vardır; Hemen hemen her iş kurmayı düşünen, acaba başarısız olursam nasıl en az zararla kurtulurum hesabı yapar.Tabiki karın yanında zararı da düşünmek, hesaba katmak gerekir. Bizde sizler için bayilik (Franchise) aldığınızda avantajınızın ne olduğunu sıralamaya çalıştık.

Başarısızlık oranı düşük:
Bayilik alındığında başarılı bir düzeye gelmiş ve oturmuş bir konsepti de almış olursunuz. Yapılan istatistikler sonucunda,Bayilik  alanların başarı oranı, bağımsız olarak kendi işini kuranlara göre daha yüksek olduğu anlaşılmıştır.

Bağımsız iş kuranların %70-80’i ilk birkaç yıl hayatta kalamıyorken, franchise alanların %80’i hayatta kalmayı başarmıştır.

İlk başlangıçta ve daha sonrasında alınan yardımlar:
Franchise aldığınızda işletmenizi kurarken ve kurduktan sonraki zamanlarda yardım alabilirsiniz. Franchiseların çoğu anahtar teslimidir. Franchise aldığınızda, ekipmanları, malzemeleri ve talimatları vede eğitimleri alırsınız. Yönetim ve pazarlama faaliyetlerine katkı sağlayacak eğitimler de devam eder. Mesala ana firmanın ulusal pazarlama kampanyalarından ve yaptığı reklemlardan siz de yararlanırsınız.

Satın alma gücü:
Bayilik aldığınızda ana firmanın satın alma gücünden de faydalanırsınız. Bağımsız olarak kurulan işletmeler envanter ve malzemelere daha çok harcama yaparlar.

Popülerlik gücü:
İyi tanınan franchiseların çoğu ulusal marka bilinirliği gücüne sahiptir. Bayilik almakla sabit müşterilerinide almış olursunuz.

Yüksek kar marjı:
Firmasında göre değişsede, bayilik almak genelde çok karlıdır.

 

Bayilik Almanın İyi Yönleri ile Benzer Yazılar:

27 Mart 2014 Saat : 5:05

Bayilik Almanın İyi Yönleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed