Bayilik Almanın Kötü Yönleri


Bayilik Almanın Kötü Yönleri

Bayilik almanın kötü yönleri de muhakkak vardır.Her bayilik iyidir, karlıdır, neticede bayiyim dememelisiniz.Bayilik alırken hep artı yönlerini anlatırlar, siz sormazsanız eksi yönlerini hiçbir işletme anlatmaz.Onun için uyanık ve dikkatli olmanızda fayda vardır. Evet sizler için bayilik almanın kötü yönlerinden bazılarını sıraladık;

Ya sev yada bırak:
Franchise almanın en kötü yanı, ana firmanın dediklerini yapmak zorunda olmaktır. Bayi olarak yönetecek olan siz olmazsınız. Bazı firmaların kontrol dereceleri o kadar çok ve yüksektir ki bu eziyet haline gelebilir.

Sürekli masraflar:
Bayilik aldığınızda imtiyaz bedeli ve telif ücreti yetmezmiş gibi birde işletme gelirinden belli bir yüzdeyi de her ay ana firmaya ödemek zorundasınız. Bazı ana firmalar, reklam masrafları gibi bazı hizmetlere karşılık da ek ücretler isteyebiliyor.

Süreli destek:
Franchise veren firmaların hepsi aynı şekilde destek vermez. Bazı firmalar sadece başlangıçtaki faaliyetler için destek verir ve geri kalan her şeyi sizin kendiniz halletmeniz gerekir. Bazıları da sürekli eğitim ve destek vereceklerini söylerler ama işin peşini bırakırlar.

Masraflı:
İyi bilinen geliri yüksek bir franchise almak pahalıdır. Ancak böyle bir kararınız varsa bolca para harcamalı veya gerekli finansmanı hazırlamalısınız.

Kurtlar sofrasına yaklaşıyorsunuz:
Az bilinen ve ucuz olan bir franchise almak kumar oynamak gibidir. Başarının garantisi yoktur. Sonuç olarak bayilik bir iştir fakat ana firmaların tek derdi daha fazla bayilik vermektir. Az bilinen veya ucuz olan bayilikler kötüdür diyemeyiz fakat düşündüğünüz bayilikleri dikkatlice araştırmalı ve incelemelisiniz.

Bayilik Almanın Kötü Yönleri ile Benzer Yazılar:

27 Mart 2014 Saat : 5:43

Bayilik Almanın Kötü Yönleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed