Bebek Nasıl Yatırılmalı Veya Yatırılmamalıdır ?


bebek-nasıl-yatırılmalı-veya-yatırılmamalıdır

Bebek, ayakları karyolanın ayağına temas edecek şekilde sırtüstü yatırın. Aşağıya kaymasını ve örtünün başına dolanmasını engellemiş olursunuz. Yatağına yatırdığınızda başını açıkta bırakın ve örtüyü yatağın kenarlarına sıkıştırın. Bir yaşından daha önce bebeği yastıkta yatırmayın.

Bebeğin terlememesine dikkat edin. Karnına dokunarak vücut ısısını anlayabilirsiniz. Oda sıcaklığı 16 ile 20 derece arasında olmasını, odada bir termometre bulundurarak sağlayın.

Risk altında olan bebekler:

Bebeğin yanlış yatırılması sebebiyle ani ölüm gerçekleşebilir. Bebeğinizin yaşadığı ortamı sigara içilmez bir bölge haline getirin. Bebeği sakın bir kanepe veya koltuğa yastık koyarak uyutmayın. Ana babaların yatağında, bebeğin yatmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz, bebeği kendi yatağında uyutmak en iyisidir.

bebek-nasıl-yatırılmamalıdır

Sigara kullanan anne ve babaların bebekle aynı yatağı paylaşmaları ani ölüm riskini artırabilir. Eğer bebeğinizi illa kendi yatağınızda uyutmak istiyor yada zorundaysanız, yatmadan önce sigara, içki, uyku ilacı, uyuşturucu madde veya benzeri madde almamanız gerekir. Bazı anne babalar düşündüklerinin tersine aşı yaptırmak yatakta ölüm riskini azaltır.

Bebek Nasıl Yatırılmalı Veya Yatırılmamalıdır ? ile Benzer Yazılar:

25 Haziran 2014 Saat : 1:34

Bebek Nasıl Yatırılmalı Veya Yatırılmamalıdır ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed