Bilgisayar Alırken Hangi Özellikler Olmalı ?


Yeni bir bilgisayara ihtiyacınız var ve nasıl hangi özelliklerde bir bilgisayar alacağınızı bilemiyorsunuz. Öncelikle alacağınız bilgisayarı hangi amaçla ne için kullanacağınızı belirlemeniz lazım ki özelliklerini ona göre belirleyebilesiniz. Kullanınım amacına uygun alacağınız bilgisayar sizin ihtiyaçalrınızı en iyi şekilde karşılayacaktır.

Bilgisayar ne için lazım?

Bilgisayarınızı diyelim oyun oynamak için alacaksınız .Bunun için sisteminizde olması gereken teknik donanımların hızlı ve yüksek olması gereklidir.

Sistemin özellikleri ne olmalı?

Bilgisayarınızı uzun süre kullanmak,güncel tutmak ve ileriki yıllarda çıkacak yeni oyunları sorunsuz oynamak istiyorsanız, ekran kartı ve ram’in yüksek performanslı olmasını gereklidir.Eğer sadece sohbet,sosyal ağlar,iş ve araştırma,internette gezinme amacı için bilgisayar alacaksanız,fiyat olarak daha uygun ve ahamşaham özellikli olmasına gerek yok. Fotoşop işiyle uğraşıyorsanız işlemci ve ram’in yüksek olması sizin için faydalı olacaktır.

Bilgisayarınızın yüksek performans sağlaması için bazı öneriler:

Ekran kartı DRR 5 olmalı. 1GB DDR 5 ekran kartı, 2GB DDR3 ekran kartına oranla daha yüksek performans sağlar.
Raminizin yüksek olsun.Veri akışının sorunsuz ve hızlı olmasını sağlar.Bu oyun için de çok önemlidir.
İşlemcinin normal olması yeter. Bilgisayarın beyni olan işlemci diğer aksesuarlara uyumlu olmasına dikkat edin.Bu saydığımız özellikte bilgisayara sahip olabilmeniz toplama bilgisayarla mümkündür.Piyasada satılan hazır veya marka bilgisayarlarda bu özellikleri bir arada bulmanız çok zordur.

Bilgisayar Alırken Hangi Özellikler Olmalı ? ile Benzer Yazılar:

28 Ocak 2014 Saat : 9:42

Bilgisayar Alırken Hangi Özellikler Olmalı ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed