Bilgisayar Toplama Nasıl Yapılır?


Bilgisayar Toplama Nasıl Yaspılır

Hepimiz bilgisayar almayı düşündüğümüzde ihtiyacımızı karşılamasını isteriz.Ama hazır olarak standlara giren bilgisyarlar istediğimiz gibi özelliklere sahip olmayabiliyor.Bunun için istediğimiz özlellikteki bilgisayarı toplamak bize kalıyor.

Peki bilgisayar nasıl toplanır? Bilgisayar toplamak için neler gerekli? Bunları yerine getirmek sanıldığı kadar zor değildir. Bilgisayar toplama işlemi için 10 temel adım bulunmaktadır.Yapmanız gerekenleri sırasıyla aşağıya sıraladık;

1-İşlemci(CPU) seçiniz. Seçeceğiniz işlemci türü hangi anakartı seçeceğinizi belirler.Çünkü anakartlar belirli işlemciler ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır, yani soket tiplerine uygun olan işlemciler.
bilgisayar-toplama-islemci

2-Anakart seçiniz. Sistem çip takımı, işlemci ile diğer bileşenler arasında gereken iletişimi sağlyan mekanızma, anakartlar arasındaki farkları belirler.Diğer dahili bileşenlerde seçim yapmanıza anakart karar verir. Ekran, ses, eternet vs.) Oyun oynamak için bilgisayar düecekseniz ekran kartı ve ram gelişmiş olmalıdır.

bilgisayar-toplama-anakart

3-Kasa ve güç kaynağını seçiniz. En güzel görünümlü olan kasa, eğer bileşenleri takmanızda, zorluk çıkarıyorsa çok kötü görünür Kasa seçerken size yardımcı olacak, çıkarılabilir anakart tepsisi, sabit disklerin takıldığı yerlerin çıkarılabilir olması gibi özellikleri arayın. Fan yerinin çok olması, bilgisayar soğutma sisteminizin devamlılığı ve performansı için oldukça önemlidir.

bilgisayar-toplama-kasa

4-Sonra diğer ekarn,ses, cd room gibi parçaları seçiniz.

5-Çalışma alanınıza göre Ram belirleyin. En az 2 GB Ram olmalı,üstü mükemmel olur. En güncel sistemlerin kullanılabildiği bellek modülleri: 184-pin DDR2 DIMMs, DDR2 DUAL, ve çeşitli hızlarda DDR3. Hangi tipi seçeceğiniz, almaya karar vereceğiniz anakart ve işlemci türüne bağlıdır. Ama iyisi, ikisiyle birlikte sorunsuz çalışacak olan modül tipini seçmenizdir.
bilgisayar-toplama-ram

6-Bilgisayarınızı monte edin.

7-Bilgisayarı çalıştırın ve test edin.

9-İşletim sistemini kurun,

10-En güncel driverleri ve programları kurun.

Bu adımlardan sora bilgisayarınızı mükemmel ve istediğiniz şekilde toplamış olacaksınız.

Bilgisayar Toplama Nasıl Yapılır? ile Benzer Yazılar:

12 Haziran 2014 Saat : 12:55

Bilgisayar Toplama Nasıl Yapılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed