Bilgisayarı Hızlandırma Yöntemi


Bilgisayarınız Son Hız Olsun
Bilgisayar başında geçen zamanınız beklemekle geçiyorsa  ve yeniliklere ayak uydurmak istiyorsanız bu önerilere göz atın.Gelişen teknoloji  ve  yeniliklere ayak uydurmak istiyorsunuz fakat bilgisayarınızla buna ulaşamıyorsanız  ve bitmek tükenmek bilmeyen uzun beklemeler başlıyorsa.Bilgisayar başında beklemek istemiyorsanız uygulamanız gereken yöntemlerden bazıları…

Bilgisayarı Hızlandırmanın Yolu
Bilgisayarınızı yenilemeden  yapabileceğiniz bir iki basit işlem sizi yeni bir bilgisayar masrafından kurtarabilir. Bilgisayarların hızı  işlemcinin gücü ve RAM’in kapasitesine bağlıdır. Sabit diskinizin hızı da önemlidir. Bilgisayarınız bir işlem yaparken RAM yetersiz kaldığında  sabit disk devreye girer ve geçici olarak RAM işlevi görür.
Diskte boş yer yoksa sorunlar çıkabilir. Onun için işletim sisteminizin kurulu olduğu diski mümkün oldukça boş tutmaya çalışın. Bu iş için ücretsiz temizlik yazılımlarını kullanabilirsiniz.
Belirli aralıklarla diski birleştirmek. Sabit diskinizde pikap iğnesini andıran bir mekanizma var. Bu iğne yardımıyla verileriniz diske yazılır. Zaman zaman yazma alanında yeterli yer bulunmazsa iğne diskin boş bir yerine datanızı yazmaya başlar. Disk birleştirme işlemi bu dataları tek bir düzlemde toplar bu da verilerinizin daha hızlı okunmasını sağlar.
Bunların dışında yapılması gereken  diğer bir işlem, kullanmak istemediğiniz programların arka planda çalışmasını engellemek. Bu yazılımlar da Windows saatin  olduğu sağ alt köşede yer alır. Bunları kapatmak da bilgisayarın hızlanmasına yardımcı olur.

Masa üstünde  fazla dosya bulundurmak ve büyük  duvar kağıdı fotoğrafı kullanmak da bilgisayarınızı yavaşlatır. Gerçekten yavaş çalışan bir bilgisayarınız varsa hızlanmasını isterseniz görünümden feragat etmek gerekebilir.

Bilgisayarı Hızlandırma Yöntemi ile Benzer Yazılar:

5 Ocak 2014 Saat : 11:03

Bilgisayarı Hızlandırma Yöntemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed