Burçların Anlamları ve Sembolleri


Burçların  Anlamları ve Sembolleri

Burçların  anlamları ve  sembolleri nelerdir? Burçlar kişilerin davranış, kişisel özellik ve hareketlerine göre belirlenmiştir. Kişi genelde burcunun özelliğini yansıtır.

Burcunuzun hangi özellikleri taşıdığını sembollerinin neler olduğunu öğrenmek isterseniz sizler için aşağıya sıraladık buyrun.

Koç Burcu Anlamı ve Sembolü
Koç burcu
Koç burcunun sembolü boynuz figürüdür. Boynuz figürü cesaretin ve atılganlığın simgesidir. Tek bir noktadan açılan bu boynuz figürü koç burcunu çok iyi temsil ediyor. Çünkü koç burcu başarı ve zafere sıfırdan ulaşan ve sıfırdan ulaşmaktan haz alan bir burçtur.

Boğa Burcu Anlamı ve Sembolü
Boğa burcu
Boğa burcunun anahtar kelimesi sürekliliktir. Boğa burcunun figüründe süreklilik çemberle anlatılmıştır. Boğa burcu bu figürde bulunan boynuzlar gibi dış dünyaya tümüyle açılır ve sevdiklerini kucaklar. Boğa burcu insanı için her şeyden önce dostluk ve koruyuculuk gelir.

İkizler Burcu Anlamı ve Sembolü
İkizler burcu
İkizler Burcu figüründe öncelikle ikiz bir öğe göze çarpıyor. İkizler burcu her ne kadar çift karakterli ve dengesiz diye algılansa da, ikizlerin bu iki açıdan olaylara bakış özelliği, ona ayaklarını yere sağlam basan dengeli bir duruş özelliği vermiştir.

Yengeç Burcu Anlamı ve Sembolü
Yengeç burcu
Yengeç burçları duygusallıkları ile ön plana çıkarlar. Duygusal olmalarının nedeni ise diğer insanlardan beslenmesidir. Hem çevresindekilerin ruhunu kendi güzellikleriyle besler, hem de ihtiyaçları olan enerjiyi sevdiklerinden alır.

Aslan Burcu Anlamı ve Sembolü
Aslan burcu
Aslan burcu Güneşten enerjiyi tıpkı sembolündeki şekil gibi yayar. Liderlik özelliği de Güneş’ten aldığı enerjiyi insanlara aktarmasındandır.

Başak Burcu Anlamı ve Sembolü
Başak burcu
Başak burcu sembolindekideki orantılı kavisler Başak burcunun düzenli ve tertipli olma ilkelerini simgeler. Her ne kadar kavisler iniş ve çıkışları gösteriyor gibi olsa da Başak’ın yükselişe ve başarıya giden yolda ne kadar sağlam adımlar attığını ve ara ara durupta mevcut durumunu analiz ettiğinin simgesidir.

Terazi Burcu Anlamı ve Sembolü
Terazi burcu
Terazi burcu denge ve adaletin timsalidir. Sembole bakıldığında Terazi geniş bir alana yayılıp ağır bir duruş sergiler, dışarıdan bakanlar da onun kolay kolay devrilmeyeceğine anlarlar.

Akrep Burcu Anlamı ve Sembolü
Akrep burcu
Akrep burcu aynı ismini paylaştığı hayvanın birçok özelliğini taşır. Sembolde görülen kuyruk gibi.. Akrep burcu düşmanlarına karşı acımasızdır, size dünya senin etrafında dönmüyor, diyebilecek kadar nadir burçlardandır.

Yay Burcu Anlamı ve Sembolü
Yay burcu
Yay burcunda yayın sembolize edildiği ok işareti, konumlandığı yay içerisinde emin ellerde olduğunun bilincindedir. Yay burcu yaşam sevincini katlayarak çoğaltabilmesi için, hikayelerini anlatıp, kendini neşelendirmesi için başka insanlara ihtiyacı duyar.

Oğlak Burcu Anlamı ve Sembolü
Oğlak burcu
Oğlak burcu sembolü daha keskin virajlarla anlatılmıştır. Bunun sebebi ise, Oğlak hayatını iki evre olarak yaşar ve genç oğlaklar ile yaşlı Oğlaklar arasında ciddi farklar görülüyor.

Kova Burcu Anlamı ve Sembolü
Kova burcu
Kova burcu sembolü, deniz dalgasıyla sembolize edilmiştir. Kova burcu sembolü gibi Deniz dalgası kadar anlaşılmaz, deniz kadar derin, deniz kadar engin, deniz suyu kadar milyon bileşenden oluşan bir burçtur.

Balık Burcu Anlamı ve Sembolü
Balık burcu
Balık burcu diğer insanlarla bir köprü kurmaya ihtiyaç duyar yoksa yaşayamaz. Bu simgede bu özelliği anlatılmıştır.Blık burcu insanı konuşarak veya dokunarak diğer insanların ne düşündüğünü, ne hissettiğini öğrenmek isteği içindedirler.

Burçların Anlamları ve Sembolleri ile Benzer Yazılar:

15 Şubat 2014 Saat : 12:31

Burçların Anlamları ve Sembolleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed