Burçların Özellikleri ve Burçların Tarihleri


Burçların Özellikleri ve Burçların Tarihleri

Her burç insanının kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler çoğu zaman burcun sahibi olan insana yansımaktadır. Her insanın burcu farklı özellikleri de farklıdır.Şimdi bu burçların özelliklerine bir bakalım:

20 Nisan – 20 Mayıs Arasında doğan Boğa Burcu ve özellikleri :

Boğa burcu insanları genelde müzik ve resime düşkündür. Resim, müzik  sanatının farklı herhangi bir alanına oldukça ilgili duyarlar. Maddiyata  yani işlerine düşkündürler.

Maddiyata düşkün olmalarının nedeni ise  rahata ve konfora düşkün olmalarındandır. Disipli ve sabırlıdırlar. Diğer insanlara karşı merhametliler onun için insanlara yardım etmeyi  severler. Risk almaktan  hoşlanmaz, koçların aksine boğa burçları girişimci değildir. Sıcak kanlı ve yardımsever oldukları için iyi bir arkadaştırlar, bu yüzden de çevrelerindeki kişilerce sevilirler. Çok fazla dikkatlidirler.

21 Mayıs – 21 Haziran Arasında doğan İkizler Burcu ve özellikleri:

Üstün zekalı ve yerinde duramayan  insanlardır. Ama fikirlerini çok çabuk değiştirebilirler. Ruh halleleri de fikirleri gibi çabucak değişebilir. Pratik zekalı ve hareketli olduklarından dolayı aynı anda birçok işi beraber yapabilirler. Bu yetenekleri iş hayatlarında başarılı olmalrında önemli bir özelliktir. İnsanların duymak istediklerini  söylemek konusunda doğal bir yetenekleri vardır ve bu sayede ikna kabiliyetleri çok yüksektir. Diğer insanlara göre daha çabuk kavrar ve olayları iyi sezerler.

22 Haziran – 22 Temmuz Arasında doğan Yengeç Burcu ve özellikleri:

Yengeç burcunu insanı çok hassas, kırılgan ve son derece alınganlardır.Bu yüzden yengeç burcuna söyleyeceğiniz herşeyi iyice düşünüp te söylemeniz, onları kırmamak adına önemlidir. Sorumluk bilinçleri çok yüksektir. Yapması gereken bir işi yengeç burcundaki kişiler mutlaka aksatmadan yapar. Duyarlı ve hasas  yapılıdırlar. Kendileri kadar şanslı olmayan insanlara ellerinden geldiği kadar yardımcı olmayı severler. Doğaya duyarlı iyi birer çevrecidirler. Duygusal ve evcilmendirler. Ailelerine, sevdiklerine değer verirler,  bunu karşı taraftan da beklerler. Duygusal olarak çabuk ve tam bağlanırlar. Sevmediği kişiye bir ömür boyu kin tutabilirler. Altıncı hisleri çok kuvvetlidir. Hislerine güvenirler ve çoğu zaman  haklı çıkarlar. Karşılaştıkları bir olayda analitik olarak düşünmek yerine daha çok kendi sezgilerine önem verirler.

23 Temmuz – 22 Ağustos Arasında doğan Aslan Burcu ve özellikleri :

Aslan burcu insanları her zaman lider konumdadır.Emir almak değil, daha çok emir vermeyi severler. Çevresindekilerin davranışlarına ve hayatlarına müdahele eder,  kendi fikirlerine uymalarını isterlerler. Başka insanların fikirlerini alırlar fakat, bunu  göstermelik yaparlar,  istedikleri son sözü kendilerinin söylemesidir. Neşeli, sevecen ve iyimserdirler. Onları depresyondayken  göremezsiniz, çünkü her zaman bardağın dolu tarafını görmek onların en önemli özelliğidir. Çalışmak onlar için  hobidir. Bu yüzden işyerinde  verilen fazladan görevlere çok şikayet etmezler. Çalışkanlıkları onların  başarı kaynağıdır. Dış görünüşlerine  fazla önem verirler, bu yüzen devamlı bakımlıdırlar. Bir aslan burcu insanını bakımsız görmeniz çok zordur.

23 Ağustos – 22 Eylül Arasında doğan Başak Burcu ve özellikleri:

Başak burcu  insanları oldukca çalışkan, zeki, dikkatli, detaycı ve özenlidirler. Bu özellikleri  iş yaşamlarında başarılı olmalarını sağlar. Çalışkan olduklarından  boş boş durmayı sevmezler. Pratik olmaları hayatlarını kolaylaştıran en önemli özelliklerinden biridir. Yeni şeyler üretip sergilemeyi severler. İnsanlara yardım etmeyi çok severler hatta,  zaman zaman kendilerinden bile feragat ederler. Titiz olduklarından kolay kolay beğenmezler,  bu özelliklerinden  dolayı  arkadaşlarını çok dikkatli seçerler. Kendilerine her konuda özen gösterirler.Kurallar onlar için önemlidir.

23 Eylül – 22 Ekim Arası doğan Terazi Burcu ve özellikleri:

Karar verilecek durumlar da, karar vermeden önce artıları ve eksileri iyi eleyip ona göre karar verirler. Çok hızlı karar almasalar da  iyi birer analizci olduklarından  tercihlerinde genelde pişmanlık duymazlar. Herkese eşit ve adil davranmak onların yapısın da olan bir özelliktir. Konuşma konusunda yeteniklidirler, insanları konuşarak çok rahat ikna edebilme özellikleri vardır. Terazi burcu insanları meraklıdırlar. Bu meraktan dolayı çevresindeki kişilerin özel yaşamına müdahil olmaktan çekinmezler. Bonkördürler  para harcamaktan veya arkadaşlarına para konusunda yardımcı olmaktan çekinmezler. Yalnızlıktan ve bir işi yalnız  yapmaktan hiç hoşlanmazlar. Terazi burcu insanları çekici ve cazibelidir. Bu yüzden girdikleri her alanda bakılan insanlardan olurlar.

23 Ekim – 21 Kasım Arasında doğan Akrep burcu ve özellikleri:

Akrep burcu insanları çok, hareketli, arzulu, kendine güvenen, kararlı ve her konuda cesur davranan kişilerdir. Bu özelliklerinden dolayı bir işi kesinlikle yarıda bırakmazlar. Karşılaştıkları olaylarda genel de mantıklarını kullansalar da,  duygusal  kişilikleri vardır. En çok önem verdikleri  dürüstlüktür. Bu yüzden dürüst olmadığını anladığı kişilere karşı son derece ketum davranabilirler. Bu burç son derece şüphecidir. Onları  ikna edebilmek için sağlam deliller sunmanız gerekir .Çok Hırslı ve kıskançlardır. Fiziksel ve de manevi olarak güçlü bir kişilikleri vardır. Bu yüzden kolay kolay yorulmaz ve duygusal olarak pek fazla şeyi kafalarına  takmazlar.

22 Kasım – 21 Aralık Arasında doğan Yay Burcu ve özellikleri:

Yay burcu insanlarının algılama yetenekleri çok fazladır. Çoğu kişinin  kolay çözemediği problemler ve sorunları, yay burcu insanları  algılama ve analiz yetenekleriyle hemen çözebilirler. İçten, canayakın ve iyimserdirler. Bu da  sevilen kişiler olmasına sebeb olur. Özgür olmayı severler, emir almaktan, kurallarla kaidelerle kısıtlanmaktan  hoşlanmazlar. Çabuk kızan bir yapıları var, fakat buna rağmen hiç kin tutmazlar ve kızgınlıklarını çabuk unuturlar.  Maddi olarak bonkör kişilerdir. Yeni şeyler yaşamayı,,seyahat etmeyi kısacası daha önce yapmadıkları şeyleri yapmak onlar için çok önemlidir.

22 Aralık – 19 Ocak Arasında doğan Oğlak Burcu ve özellikleri:

Oğlak burcu insanları çok fazla işlerine düşkün, çalışmayı seven insanlardandır. Boş  vakit geçirmeyi sevmezler. Belirledikleri hedeflere ulaşmak  için sürekli durmadan çalışlar. Bu  sayede işlerlerinde patronları tarafından her zaman taktir edilen kişiler olmuşlardır. Sosyal olarak utangaç kişilikleri vardır. Bu yüzden birisine kolay kolay yaklaşamazlar. Sır saklamasını iyi bilirler bu nedenle arkadaşları tarafından en güvenilir kişilerdir.

20 Ocak – 18 Şubat Arasında doğan Kova Burcu ve özellikleri:

Kova burcu insanı ileri görüşlü, akılcı, realistdir. Kendilerinden çok başkalarını düşünen bir yapıya sahiptirler. Hümanistdirler, insanları,  insan oldukları için severler ve ayrım gözetmezler. Kova burcu insanlarının fikirlerini değiştirmek pek münkün değildir. Onlar  kendi bildiklerinin doğru olduğuna inanırlar. Kova burçları da aynı yay burcu gibi kısıtlanmayı sevmezler. Fazla maddiyata önem vermezler onlar için para bir amaçtan çok bir araç özelliğini taşır.

19 Şubat – 20 Mart Arasında doğan Balık Burcu ve özellikleri:

Balık burcu insanları biraz saftır. Bazı şeylere kolay inanırlar.Duygusal, iyi niyetli ve  anlayışlı kişilerdir. Yengeç burcunun da  altıncı hisleri çok kuvvetlidir. Araştırmak ve yeni şeyler öğrenmek onlar için  tutkudur. Evcimen ve rahatına düşkün kişilerdir. Maddiyata çok fazla önem vermezler. Vücutları genel olarak çok fazla hasta olur.

Burçların Özellikleri ve Burçların Tarihleri ile Benzer Yazılar:

28 Şubat 2014 Saat : 2:12

Burçların Özellikleri ve Burçların Tarihleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed