Cilt İçin Faydalı Doğal Ürünler


Cilt İçin Faydalı Doğal Ürünler

CİLDİNİZ İÇİN FAYDALI, DOĞAL OLAN ÜRÜNLER

Mükemmel görünümlü bir cilde sahip olmak isterseniz, cildinizi içeriden de beslemeniz gerekmektedir. Diyet ve egzersiz cilt sağlığı için, en az kullandığınız kozmetik ürünler kadar önemi vard. Bu yüzden beslenmeye ve spor yapmaya çok dikkat etmek gerekmektedir. Sağlıklı güzel bir cilde kavuşabilmek için faydalı pek çok doğal ürün mevcuttur.Bunlardan bazılarını siz okurlar için sıraladık :

– Aloe Vera :
Aloe Vera, krem ya da jel yanıklar, iltihaplar ve tahriş için çok faydalıdır. Cildi rahatlatır, aynı zamanda ağırlık yapmadan da cilde nem de verir. Özellikle yağlı ciltler, çatlamış deri için de oldukça faydalıdır.

– Kakao ve Shea Yağı:
Kakao ve shea yağı losyon, cilt kremleri, şampuan ve saç kremleri Cilt için faydalı bu ürünler nemlendirici içeriklidir. Saçınızı ve cildinizi ipeksi yumuşaklığa kavuşturur ve yoğun nem kazandırır. Kakao ve shea yağını güneş yanıklarından çatlaklara kadar cildinizde oluşan pek çok tahriş için kullanabileceğiniz faydalı bir üründür.

– Avokado Yağı :
Avokado yağı, avokadodan elde edilir. Avokadoyu buzdolabınıza koyup bulundurarak gerektiğinde kullanabilir veya doğal avokado yağı içeren ürünler alabilirsiniz. Avokado yağı, A, D ve E vitamini açısından oldukça zengindir. Avokado, diğer doğal ürünlere oranla cilde çok daha iyi nüfuz eder. Cilde yumuşaklık kazandırır ve ince çizgilere karşı bakım sağlar.

– Jojoba Yağı:
Jojoba yağı, pek çok şampuan ve besleyici de bulunan bir yağdır. Kendi vücudumuzun sebumunda bulunan vitamin, mineral ve proteinlere benzeyen vitamin ve proteinler içermektedir. Jojoba yağı, hücre yenilenmesini yardım eder ve saçı ve cildi nemlendirir.

– Üzüm Tohumu :
Üzüm tohumu yağını doğrudan cildinize uygulayabilir veya vitamin olarak alınabilir. Üzüm tohumu yağı, vitamin ve mineral açısından çok zengin bir yağdır . Cilde yumuşaklık ve nem kazandırır.

– Macadamia Fındık :
Macadamia yağı, cilde yoğun nem verir. Macadamia fındık yağı, cildimizin sebumunda Cilt için faydalı, önemli bir görevi olan palmitoleic asit içerir. İnsan yaşlandıkça cild bu asidi az üretmeye başlar. Macadamia fındığı yağı palmitoleic asit desteği sağlamış olur, onun haricinde hiçbir bitki bu asidi içermemektedir.

– Süt Tozu :
Pek çok doğal ürün, süt tozu içermektedir. Süt tozu, mükemmel bir arındırıcıdır, bu yüzden düzenli kullanımda cildi pürüzsüzleşir.

– Zeytinyağı:
Zeytin yağı, mükemmel bir besleyici ve nemlendiricidir. Cildin ipeksi yumuşaklığa kavuşmasını sağlar.

– Nane Yağı:
Nane yağı, doğal bir iyileştiricidir. Cildi canlandırır ve pürüzsüzlük kazanmasını sağlar. Aynı zamanda baş ve kas ağrılarının giderilmesinde oldukça faydalıdır.

– Süt :
Süt, cilt için oldukça faydalı bir üründür. Cildin pürüzsüz olmasını aynı zaman da kuru veya tahriş olmuş cilt için oldukça uygundur.

Cilt İçin Faydalı Doğal Ürünler ile Benzer Yazılar:

17 Şubat 2014 Saat : 12:12

Cilt İçin Faydalı Doğal Ürünler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed