Ders Çalışmak


Ders ÇalışmakOkul başarısı, ders çalışmakla başarılı olmak arasındaki bağ inkar edilemez.Bu bağ sayesinde kişi hedefine ulaşabilir. Öğrenciler derse gereken önemi vermeli bunun için kendilerini gerekirse, dış dünyadan soyutlamaları gerekir.

Öğrencilerin bazıları, bazen yanlış düşüncelere kapılarak derslerden uzaklaşır, fakat bu durumda devreye öğretmenler ve aileler girerek öğrenciye yol göstererek yardımcı olmalıdır.

Bunun için öğrenci böyle bir durumla karşılaştığı zaman, öğretmelerinden  ve ailesinden yardım istemekten çekinmemelidirler.

Ders çalışırken öğrenciler sabırlı davranmalı, ama bazen sabrlı olmaları zor olabilir. Sabırlı sistemli ve düzenli bir şekilde ders çalışmakla başarıya ulaşılır. Okulda ki eğitimle birlikte, öğrenciler kendileri evde çalışarak okulda öğrendiklerini tekrar etmeleri,  takıldıkları konuları öğrenmeleri gerekir.

Öğrenciler kendilerini bazen arkadaş çevresine veya dünya zevklerine kaptırarak derse gereken önemi ve zamanı ayıramazlar. Bu da okul hayatlarını olumsuz etkiler.Okulda öğretmenler , öğrencilerin eğitimiyle ilgili olduklarından yeni nesillere yol göstermeleri gerekir.Onlara bir plan çizelgesi hazırlamalı ,uyup uymadıklarını aile ve öğretmenler kontrol etmelidir.

Öğrenciler sürekli ve düzenli olarak  ders çalışmaları gerekir, gençlere bu konu da yardımcı ve destek olmak en başta ailelere düşmektedir.

Ders Çalışmak ile Benzer Yazılar:

3 Şubat 2014 Saat : 10:51
  Genel

Ders Çalışmak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed