Dijital Pazarlama Nedir, Nasıl Yapılır?


Dijital Pazarlama Nedir, Nasıldır

Pazarlama; bir ürün, marka veya hizmeti, müşterilere ulaştırarak satış gerçekleştirmek amacıyla kullanılan yolların hepsini ifade eder. Pazarlama, geleneksel ve dijital olarak iki kısma ayrılmaktadır.

Tanıtımını yapmak istenilen, tüm her şey için internet,cep telefonu gibi interaktif kanalları kullanarak yapılan pazarlamaya dijital pazarlama diyebilirsiniz.

Önceden bir markanın pazarlamasını yapmak için çok az yöntemler yöntemler vardı ve seçenekler de çok sınırlıydı. Dijital pazarlama ile birlikte birçok yeni yöntem ortaya çıkmıştır.

Televizyon, radyo, dergi gibi kısıtlı pazarlama yöntemleri yerine; Dijital Pazarlama da internet, sosyal medya, mobil ve alternatif dijital platformlar gibi birçok imkan bulunuyor.

Dijital pazarlama sayesinde birden fazla dijital ortamda kendinizi gösterip, markanızı ürününüzü tanıtarak daha çok ve kolay bir şekilde satış potansiyelinizi artırabilirsiniz.

Yapılan son araştırmalar Türkiye nüfusunun %50’sinden fazlası internet kullanıcısı, bu yüzden Dijital satış teknikleri değişkenlik göstermektedir. Sosyal Medya’da tanıtımını yapan marka sahibi, internet ve alternatif seçenekleri değerlendirerek ürünleri pazarlayarak satış yapabiliyor. E-ticaret ve mobil pazarlama devamlı olarak tüketiciler tarafından kullanılan bir yöntemdir.Piyasadan almak istediğimiz herhangi bir şeyi, ilk önce internet te araştırarak alıyoruz.

Dijital Pazarlama Nedir, Nasıl Yapılır? ile Benzer Yazılar:

17 Mayıs 2014 Saat : 11:38

Dijital Pazarlama Nedir, Nasıl Yapılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed