Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Doğal Çözüm Önerileri


dis-agrisina-ne-iyi-gelir-dogal-cozum-onerileri

Diş ağrısı, insanı çileden çıkaran ve en hafifi bile şiddetli rahatsızlık veren bir rahatsızlıktır. Bu ağrıların gece olduğunu düşünerek ve ilaç alma imkanınızın olmadığını var savarak,  doğal yöntemlerle diş ağrısını geçirme yöntemlerinden bahsedelim.

Dişinizde çürük varsa ve dolgu yapılmamışsa:
İlk başta dişlerinizi fırçalayın. Dişleri fırçalamak, çürüğe sıkışmış ve ağrıya neden olan besinler varsa oradan çıkmasına yardımcı olur. Eğer ağrıyan çürük diş kolayca ulaşabileceğiniz yerde ise kolonya damlatılmış kürdan ile çürüğün içinde kalan besini çıkarmaya çalışın.

Tuzlu su ile gargara yapın:
Yarı yarıya sirkeyle (elma veya üzüm sirkesi) karıştırılmış su ile birkaç dakika gargara yapın. Yada 10 tane kadar kuru karanfili öğütüp yarım su bardağı ılık suda 3 – 5 dakika rengi değişen bu suyu demledikten sonra soğutun ve gargara yapın. Veya karanfili çiğneyip çürüğün üzerine yerleştirin. Karanfilin uyuşturma etkisinden dolayı ağrının hafiflemesine yardımcı olacaktır.
Ezilmiş yada ağzınızda çiğnediğiniz 1 – 2 diş sarımsağı çürük dişin üzerine yerleştirerek bekletin. Dişteki iltihabın ve iltihabın neden olduğu basınç ağrısını azaltabilir ve ağrıya neden olabilecek bakteriyi yok eder.

Ağrıyan dişiniz dolgulu veya kaplama ise ve dişin özüne ulaşamanız zordur:
İlgili bölgeyi olabildiğince soğutun.Bunun için soğuk suyla gargara yapın yada küçük bir buz parçasını yanakla dişin tutunduğu damak arasında eriyene kadar bekletin. Ağrı kesici kullanın, kullanırsanız aç karnına yada yemekten birkaç saat sonra kullanın. İlaçları doktor veya eczacınızın tavsiyesi ile kullanın.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Doğal Çözüm Önerileri ile Benzer Yazılar:

11 Haziran 2015 Saat : 8:37

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Doğal Çözüm Önerileri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed