DİYARBAKIRLI MUCİT’İN ARACI


DİYARBAKIRLI MUCİT’İN ARACI

– Diyarbakır’da çocukluğundan beri otomobil hayali olan 25 yaşındaki Mustafa Çakmak, sonunda kendi aracını yaptı.Aracı için ruhsat alamadığından dolayı şimdilik sadece sokak aralarında gezebiliyor.
Mustafa Çakmak, otomobillere duyduğu ilgi ve maddiyatsızlıktan dolayı kendi aracını yaptı. 3 bin lira masraf yaparak tek kişilik vitesli bir otomobil yapan Çakmak, el yapımı aracına ruhsat alamadığı için trafiğe çıkamıyor.

Aracıyla sokakta yaptığı sürüşlerde yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Çakmak, “Çocukluğumdan bu yana arabalara karşı merakım vardı. Bir araba yapmak istiyordum. Bir gün bir karton üzerinde hayalimdeki arabayı maket olarak yaptım. O gün hayalimdeki arabayı yapmaya karar verdim.

Öncelikle arabanın motorunu aldım, birçok yer gezdim ve diğer parçaları da toparladıktan sonra yapmaya başladım. Şimdi arabam bitti ancak resmi prosedürleri tamamlayamadığım için  plaka alamıyorum. Hayalim bir araba fabrikasında çalışarak yeni arabalar yapmak. Yaptığım arabanın fonksiyonları değiştirirsek engelliler için de kullanılabilir. Plakası ve resmi izni olmadığı için trafiğe çıkamıyorum. Araba birçok kişinin ilgisini çekiyor, hatta benim yaptığıma inanmıyorlar” diyerek sözlerine son verdi.

DİYARBAKIRLI MUCİT’İN ARACI ile Benzer Yazılar:

2 Mayıs 2013 Saat : 8:05

DİYARBAKIRLI MUCİT’İN ARACI Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed