Dizüstü Bilgisayarlarda Casus Yazılım Şoku!


Milyonlarca Gmail ve Yahoo hesaplarına girerek kullanıcıların verilerini izlediği tespit edilen ABD Ulusal Güvenlik Dairesi NSA için şimdide casus yazılım iddiası ortaya atıldı.

Alman Der Spiegel dergisinin haberine göre, NSA’nın piyasaya sürülen milyonlarca dizüstü bilgisayara casus yazılım yüklediğini bildirdi.

NSA’nın uzman hacker’larından oluşan timi ve FBI, CIA işbirliği ile bilgisayar parekandecilerine gönderilen laptoplara el koyan NSA, hepsinin içine kendi geliştirdiği casus yazılımı ekledi.

Del Spiegel’in haberindeki belgelere göre hacker timinin özellikle online satışı yapılan dizüstü bilgisayar nakliyatlarına el koyup, bu bilgisayarları kendi özel ortamlarında casus yazılımlarını yüklediği bildirildi.

NSA’nın ne tip casus yazılım yüklediği bilinmezken, NSA’nın casus yazılım yüklediği dizüstü bilgisayarlar markaları arasında Samsung, Huawei, Maxtor ve Dell gibi ünlü teknoloji firmalarının isimleri yer alıyor.

Del Spiegel, NSA’nın casus yazılım yüklemekle kalmayıp, yaygın olarak kullanılan Windows işletim sistemindeki açıklarını tespit ettiği ve bu açıklar için de özel zararlı yazılım geliştirdiğini belirtti.
Kaynak:GerçekGündem

Dizüstü Bilgisayarlarda Casus Yazılım Şoku! ile Benzer Yazılar:

23 Ocak 2014 Saat : 8:41

Dizüstü Bilgisayarlarda Casus Yazılım Şoku! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed