Doğal Diş Macunu Tarifi


dogal-dis-macunu-tarifi

Diş sağlığı ve bakımı için düzenli olarak diş macunu ile fırçalamak gerektiğini herkes bilir. Fakat diş macununun içinde bulunan kimyasal maddeler nedeniyle düzenli olarak fırçalamaktan çekiniriz.

Renklendirici, florid, paraben, gliserin gibi bir çok maddeler diş macunlarının içeriğini oluşturduğu ve insan sağlığı için de son derece zararlı olduğundan dolayı kansere sebep olduğu da bilinir. Sizlere evinizde kolaylıkla yapıp hem çocuklarınız hem de kendiniz için kullanabileceğiniz ve aynı zamanda diş sağlığı ve diş beyazlatmada kullanabileceğiniz doğal diş macunu tarifleri paylaşıyoruz.

Malzemeler:

  •  Karbonat (bir çay kaşığı),
  • Saf su (bir-iki damla),
  • Nane yağı veya limon yağı (bir damla),

Yapılışı:

Tüm malzemeleri bir kaseye koyup macun kıvamına gelene dek karıştıralın. Karışımımız macun kıvamını aldıktan sonra otuz dakika kadar dinlendirelin. Ve artık dişlerimizi fırçalayabiliriz.

Profosyönel diş macunu tarifi:

  • Organik hindistancevizi yağı (dört yemek kaşığı)
  • Bentonit kil (dört yemek kaşığı)
    Soda (bir çorba kaşığı)
  • Uçucu nane yağı (30-40 damla)
  • İnce öğütülmüş deniz tuzu (1/2 çay kaşığı)
  • Mür sakızı tozu (1/2 yemek kaşığı)

Yapılışı:

Malzemelerin tamamını cam bir kaseye koyup güzelce karıştıralın. Karışım macun kıvamını aldıktan sonra diş fırçanızla bir miktar alıp kullanabilirsiniz.

Doğal diş macununun faydaları:

Kimyasal içeriklerden uzak kalıp kendinizi tedbire almış olursunuz.

Doğal diş macunlarının içerisinde kullandığımız yağların hem damak hem de diş eti sağlığında ortaya çıkan faydalarını fark edeceksiniz.

İlave ettiğimiz karbonat sayesinde ise dişlerimiz çok daha parlak ve de beyaz kalacaktır.

Not: Hindistan cevizi yağının vücuda karşı çok zararlı olduğu bilgileri dilden dile dolaşmaktadır fakat hazırlamış olduğumuz malzemeleri, sadece çalkalayarak tüküreceğimiz için herhangi bir zararını görmeyeceğiz.

Doğal Diş Macunu Tarifi ile Benzer Yazılar:

Doğal Diş Macunu Tarifi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed