Sakal Çıkarmak İçin Doğal Yöntemler


Erkeklerin yüzünde ortalama 15.000 adet sakal kılı bulunmaktadır. Bu kıllar, günde 38 mm. kadar uzarlar. 17 yaşına kadar, erkeklerde sakal çıkmaması bir sorun teşkil etmez, fakat 20 yaşında köselik, yani sakal çıkmaması devam ederse, çeşitli çözümlere başvurulabilir.Tabi bunu doğal yollarla yapmak mümkün.

Sakal çıkarma yöntemleri nelerdir?

Sakal çıkarmak için profesyonel uzmanlardan  hizmet alınabilir. Uzman estetisyenlerin hazırladığı kürler sayesinde sakalın çıkması sağlanabilir.
Doğal sakal çıkarma yöntemi:
Doğal yöntemlerden faydalanmak isterseniz;  öncelikle  kullanılan sarımsaktır. Sarımsak, sakalın gürleşmesini sağlamıyor, sakalın temelini oluşturacak olan tüylerin çıkarılmasını sağlamaktadır.Kokusu belki sizi veya çevrenizdekileri rahatsız eder ama katlanmak gerekli, 2-3 diş sarımsağı ezip   cildinize sürün. Kokusu gidinceye kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu yöntemi her akşam 1-2 hafta uygularsanız, bir süre sonra kıl olmayan yerlerde kılların çıkmaya başladığını fark edeceksiniz.

Bir diğer  doğal sakal çıkarma yöntemi de  badem yağıdır. Sarımsak kadar etkili değil ,fakat  sarımsak yöntemini kullandıktan sonra çıkan ince sakal tüylerinin beslenmesi için, badem yağını kullanabilirsiniz. Badem yağı, kılların daha canlı ve gür olmasını sağlamaktadır. Ayrıca tüylerin olmadığı bölgeye, jilet uygulamak ve arkasından saf zeytinyağı ile ovalayarak masaj yapmak, kılların çıkmasını sağlamaktadır. Bu gün, piyasada bulunan ve  tüm eczanelerde satılan sakal çıkarma losyonları diye adlandırılan ürünler kullanılabilir. Ama dikkat edilmesi gereken şey, bakanlık onayı almış ve denetlenmiş ürün olmasıdır. Yan etkiler yüzünden cildinizde hasar da verebilir, çok da faydalı da olabilir işi şansa bırakmak cahillik olur. Gelişen teknoloji ile saç  ve sakal ekme işlemleri çok kolay ve başarılı yapılmaktadır. Bu yöntemde, sakalınızın çıkan kısımlarından alınan kökler, sakal olmayan ve seyrek olan kısımlara ekilmektedir. Böylece, hem kalıcı hem de sağlıklı bir sakal yapınız olmaktadır. Bir dermatologdan yardım almak, en güvenilir yöntemdir. Böylece sakal çıkmamasının nedeni net ve kesin olarak bilinir , hormonal ve dengesiz bir durum tam olarak saptanmış olur. Yapılan tahlil ve tetkikler ile saptanan sorun hızlıca çözüme kavuşabilir.Soruna göre tedavi uygulanır.

Sakal Çıkarmak İçin Doğal Yöntemler ile Benzer Yazılar:

9 Şubat 2014 Saat : 12:24

“Sakal Çıkarmak İçin Doğal Yöntemler” için 341 Yorum

 1. murat diyor ki:

  ee hergun suruncede dıolar dıplerı yanıomus hıc cıkmıomus haftada bırkez sürün dıolar bu dorumu

 2. lys diyor ki:

  bu eczanelerden alınan sakal cıkarma ürünlerinden su en etkili diyebileceğiz var mı….

  • admin diyor ki:

   Özellikle şu ürün çok faydalı diyemeyiz,çünkü her insanın cildi farklıdır,fakat doğal yöntemlerin herhangi bir yan etkisi pek olmaz,uzman bir doktor tavsiyesiyle kozmetik ürün kullanmanızı öneririz.

 3. Ali Şahin diyor ki:

  Benim sağ tarafta çok çıkıyor sol tarafta az çıkıyor ne yapmalıyım

  • admin diyor ki:

   Bir cildiye uzmanına muayene olup, nedeninin tespitinden sonra, tedavi şeklinin ona göre belirlenmesi daha doğru olur.

 4. Tunç Mehmet diyor ki:

  sakal küçük tüy çıkınca napmalıyım sakal çıkması için jilet sarımsak zeytin yağ sürdüm yanakların altında tüy var yanakların aşası çenede bi tane siyah bişey var napmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

  • admin diyor ki:

   Sakal bölgesinde çıkan tüyler sakalın başlangıcı, yani kuvvetlenmemiş sakal olabilir. Bunun için tüy kuvvetlendirici doğal yöntemlerle kıl köklerinin beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz.Çenenizin altındaki siyah lekeyi cildiye uzmanına göstermeniz doğru olur.

 5. mustafa diyor ki:

  Benim alt dudgmn altında çok az sakalim var ne ypmm gerek

  • admin diyor ki:

   Öncelikle yaşınızın ne olduğunu belirtmemişsiniz.Sonrasında sizde ki durumun köselik mi değil mi onu araştırınız. En doğru olanı da bir cildiye uzmanına görünmeniz, bu aşamalardan sonra yazımızda belirttiğimiz doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Doğal yöntemlerin faydası olacaktır.

 6. akif yeşilyurt diyor ki:

  17 yaşimdayim sakalim yok bu gün sarimsagi ezip cenemin altina surdum yice suzdum acitdim bunu ne kadar yapsam sakalim çikar hergun mu yapim bunu araliklimii

  • admin diyor ki:

   Yazımızda da belirtildiği gibi her akşam sürün, kokusu gidince ılık su ile yüzünüzü durulayın, bu işlemi 1-2 hafta uygulayın.

 7. akif yeşilyurt diyor ki:

  17.yaşımdayım Traş Olursam Sakalım Bıyım Falan Çıkarmı ??

  • admin diyor ki:

   Tıraş olmak sakal çıkmasına neden değildir.Eğer hiç sakalınız yoksa acele etmeyin, yaşınız daha çok genç. İlerleyen zamanlarda çıkmazsa, bir cildiye uzmanına muayene olursunuz.

 8. Ahmet akif diyor ki:

  favorilerimden çeneme kadar ful tüy var onlar nasıl sertleşir şuan hepsi sarı küçük tüy

 9. Ahmet akif diyor ki:

  yaşım 17

 10. mehmet altın diyor ki:

  yaş 22 cene altında hafif sıklık var faul ler altında yok denilecek kadar az sarı tüy yüzümde cok nasıl bi yöntem kullana bilirim

  • admin diyor ki:

   Yaşa bağlı olarak sarı tüyler zamanla tüylükten, sakal kılına dönüşebilir.Aileden gelen ırsi bir durum yoksa zamanla tüyler saç renginize dönüşerek sakallarınız sıklaşır.Dahada emin olmak isterseniz uzman doktordan bilgi almanız daha doğru olur.

 11. ahmet can diyor ki:

  yas 21 bıyıklarım cıkıyor cenemde de cıkıyor faullerımn altında az cıkıyor ne yapmalıyım

 12. Barış demir diyor ki:

  Merhaba 22 yaşındayım sakallarım aşırı derecede seyrek sarımsak kullandın ve uzattıö baya kesmedim sarı sarı tüyler çıktı yanlız sakala dönmedi ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen piskolojim bozuldu

  • admin diyor ki:

   Sarımsak yöntemini kullandıktan sonra çıkan ince sakal tüylerinin beslenmesi için, badem yağını kullanabilirsiniz. Badem yağı, kılların daha canlı ve gür olmasını sağlamaktadır

 13. Barış demir diyor ki:

  Merhaba sakal analizi yapılması mümkünmüdür. Ve tedavisinde neler yapılmaktadır tıbbi anlamla . Teşekkürler.

  • admin diyor ki:

   Bir cildiye uzmanına gidildiğinde sakalınızın hangi aşamada olduğu saptanabilmektedir. Ve cildinize uygun tedavi seçilebilir.

 14. enes guler diyor ki:

  Sakalım cenemde aşırı cikiyo sag ve sol tarafta oldukca az ve seyrek yani kıl kökleri var ama bunlar siklasmiyo daha once bi kac ilac denedim fayda etmedi sakalim kesip sarimsak vuruyorm sakıncası varmi yasim 23 kuaforum ayni zamanda 😉

  • admin diyor ki:

   Sarmısağın kıl köklerini besleyici özelliği bulunmaktadır. Cildinizde herhangi bir yan etkisi olmuyorsa, sarmısak sürmenizin faydası olur.

 15. savaş tekin diyor ki:

  kardeşim yaşım 19 yüzümde sarı tüy dolu bunları sakala nasıl çeviricez

  • admin diyor ki:

   Sakal tüylerini kuvvetlendirmek için badem yağı sürebilirsiniz. Ve de bazı insanlarda sakal tüyleri, zamanla birlikte kalınlaşabilir.

 16. halil sever diyor ki:

  20 yaşındayım çene altında sakal çıkıyor ama 1 2 ay sürüyor çıkması oda seyrek yanaklarda yok faullerdede var ne yapabilirim ?

 17. mustafa sahin diyor ki:

  Bu işlem traştan sonra mı yoksa fark etmezmi birde sarımsağın kıl köklerini yaktıgını söylüyorlar doğrumudur ?

  • admin diyor ki:

   Traştan sonra uygularsanız daha etkili olur. Bu işlemi 2 hafta 2 günde bir uygulayın ve yanma olduğunda hemen durulayın.

 18. Dogus diyor ki:

  arkadaslar kesinn ama kesin cozum uyguladim ve oldu SOGAN kulanin 100% ise yariyo

  • admin diyor ki:

   Doğuş arkadaşım nasıl uyguladığını bizlerle paylaşırsan daha faydalı olur. Bizde yazımızda paylaşarak daha çok insana ulaştırabiliriz.

 19. hasan diyor ki:

  Ben 17 yaşındayım çenemin altında sol tarafında var sağında kıl yok onu güçlendirmek için ne yapMALIYIM ve sakalllarım siyahlaşip kalinlasir

  • admin diyor ki:

   Yaşınızdan dolayı zamanla tüy şeklinde olan kıllar gürleşerek kalınlaşabilir. Bunun için kıl köklerini güçlendirmek için badem yağı veya benzeri bitkisel kıl güçlendiriciler uygulayabilirsiniz. En doğrusu bir uzman doktora danışmanız daha güzel olur.

 20. hasan diyor ki:

  Ben 17 yaşındayım çenemin altı sağda var solda ince nasıl siyahlastrp kalınlastrrm

 21. mustafa 03 diyor ki:

  18 yasındayım sakalım cıkmiyo bıyıgım var ama yüzümde tüy bile yok cok istiyorum sakal çıkmasını yardımcı olabilirmisiniz

 22. ALİ ÇAKIR diyor ki:

  22 yasindayım sakalım ve bıyigim seyrek cikiyo bunun icin ne yapmam gerekir

  • admin diyor ki:

   Yazımızda belirtilen sarmısak kürünü denemeniz faydalı olabilir.Onun yanında badem yağı sürmeniz sakalınızı gürleştirir.

 23. velst akyol diyor ki:

  hocam selamlar.benim sakalim cikiyor ama killar ince ve zayif.badem .hint ve sarimsak yaglarini aldim bi faydasi olur mu olursa ne zamana kadar sonuc alirim tesekkurler

  • admin diyor ki:

   Kullananlar faydasını görüyorlar, sabırlı olmanda fayda var. Peki bir cildiye doktoruna muayene oldun mu? Olmadıysan, olman fikir açısından faydalı olur diye düşünüyorum.

 24. velst akyol diyor ki:

  tesekkur ederim hocam. olmadim.

 25. velst akyol diyor ki:

  tesekkur ederim hocam. olmadim.bu arada 19 yasindayim.

 26. bahar diyor ki:

  Kocam 92 dogumlu AMA sakali hiç yok yuzu tertemiz AMA sakali olmasini çok istiyor biyih var yardemci olun ltf Turkmenistan Dan yuzleniyorum

  • admin diyor ki:

   Kardeşim öncelikle köse olup olmadığını uzman doktora muayene olarak öğrenirseniz daha güzel olur. Köselik yoksa doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

 27. Ali efendiyev diyor ki:

  16 yas

 28. Ali efendiyev diyor ki:

  Biyiklarimda cok az tüy var ne yapmaliyim?

  • admin diyor ki:

   Tüy olması bıyıklarının çıkacağına işarettir. Bazı insanlarda geç çıkar yaşın 16 sabırlı olmalısın. Badem yağı sürmen kıl köklerinin kuvvetlenmesini sağlar.

 29. Ali efendiyev diyor ki:

  Bir kaç defa traş oldum bi zarari dokunurmu ve ya tuylenmesine yardimci olurmu

 30. Ali efendiyev diyor ki:

  Çabuk tuylenmesi icin ne yapmaliyim

 31. Ali efendiyev diyor ki:

  Badem yagi cekdikden sonra mesela tuylendi her defa sakallarima surucekmiyim yoksa sadece uzamalarini bekleyib ttas olmaliyim yardimci olursaniz sevinirim

  • admin diyor ki:

   Badem yağı sürdüğünüzde kıl kökleri kuvvetlendiğinde sürmeniz gerekmez. Ama sürmenizde bir sakınca olacağını sanmıyorum.

 32. Arif Abdullayev diyor ki:

  Yasim 15

 33. Arif Abdullayev diyor ki:

  Dogal mazemelerle cabuk cikara bilirmiyim

 34. Arif Abdullayev diyor ki:

  Yaşidim yuzunu ve bıyını tras ediyo ama menim biyimda cok az tuy var ve yuzum de sarı tuyler var hatta birkac defa tras oldum acaba tuylenirmi

  • admin diyor ki:

   Yaşınızı belirtmemişsiniz.Fakat tüylerin olması o tüylerin kalınlaşarak bıyığa dönüşebileceğinin işaretidir.

 35. Ali efendiyev diyor ki:

  badem yagını her gunmu surmelimıyım

 36. Azad diyor ki:

  Ben 16 yaşındayım.sadece azıcık tüyüm var ama onlarda sarışın olduğum için hiç görünmüyor.ne yapmalıyım

  • admin diyor ki:

   Sarışın olmanızdan dolayı sakalınız kalınlaşsa da sarı sakal çıkar. Ve yaşınız 16 sabırlı olun o tüyler kalınlaşarak sakala dönüşür.

 37. Azad diyor ki:

  Peki sarımsak yöntemini denesem tüyler sakal olur mu?

 38. Ali efendiyev diyor ki:

  Dogal yollarla cabuk cikara bileceyimi soylediniz hangi dogal yolarla cabuk cikara bilirim?

  • admin diyor ki:

   Yazımızda belirtilen en etkili sarımsaklı yöntemi deneyin. Veya profesyonel uzmanlara danışarak hazırladığı yöntemleri uygulayın.

 39. Ali efendiyev diyor ki:

  Dogal urunlerin adını yazsaniza?ve gunde kac defa cekeceğimi ve nasil kullanacagimi desenize.lutfen

 40. Azad diyor ki:

  Admin bey tüylerimin olduğu yerde sarımsak uygularsam tüylere bişey olurmu ?
  Veya sarımsak yöntemi ne kadar zaman sonra sakal çıkArtır ?

  • admin diyor ki:

   Sarımsak uygulamasını fazla yapmayın. Kıl köklerini yakabilir.Badem yağı sürmenizi tavsiye ederim, badem yağı tüylerin kuvvetlenmesine yardımcı olur. Sarımsak tüy olmayan yerlerde tüyün çıkmasına faydalı olur.

 41. ibo diyor ki:

  Sayin admin yasim 17 yuzumde tuyler var tuy konusunda sikinti yok neredeyse duzenli olarak uzuyorlar ve kestigimde yuzumde sanki sakal varmis gibi his oluyor sert oluyor ama tuyler siyah degil. Su siralar faullerde gozukmeye basladi biyiklarda az cikmaya basladi sence kosemiyim lutfen yani kosemiyim yoksa ilerleyen zamanlarda sakala donusurmu bu killar. Verdiginiz bilgiler için saolun en yakın zamanda biyik bilgesine sarimsak surecegim düzenli olarak gelismeleri yazarim.

  • admin diyor ki:

   Köse olmadığınız bir gerçek, köseler de tüy dahi olmaz. Yaşınız daha çok genç, bazı insanlarda genetik olarak sakal geç çıkabiliyor, zamanla tüyler sertleşerek sakal dönüşür diye düşünüyorum.

 42. Ozgur Gökcil diyor ki:

  Sayin admin ben 15 yasindayim ve sakalim çıkmış arkadaşlarimin hicbirinde yok saadece bende var ve bende cikmasini istemiyorum ne yapim sence

  • admin diyor ki:

   Yaşına göre büyük mü yoksa küçük mü gösteriyorsun? Büyük gösteriyorsan sıkıntı yok, sakal eninde sonunda çıkacak. Bazı insanlarda erken bazılarında geç çıkar. Sizde biraz erken çıkmış, bunun için birşey yapa derim. Şayet yaparsan sakallarına zarar verebilirsin bu da kalıcı bir zarar olabilir. Birkaç yıla kadar arkadaşlarında da sakal çıkmaya başlayacaktır. Tedirgin olman anlamsız.

 43. Azad diyor ki:

  Hocam ben sarımsak yöntemini denedim fakat yanma filan olmadı .Açıklayabilir msiniz. Ve badem yaği nerden bulabilirim

  • admin diyor ki:

   Sarımsağı traş olduktan sonra sürmelisin, daha etkili olur. Badem yağını da aktarlarda ve internet üzerinden sipariş vererek temin edebilirsiniz.

 44. Azad diyor ki:

  Zaten tıraş olduktan sonra sürdüm.Gerçi artık umudum kalmadı.

  • admin diyor ki:

   Sabırlı olmalısın, en iyisi bir cildiye uzmanına görünmen, aksi bir durum yoksa zaten çıkacaktır. Bazı insanlarda geç çıkabiliyor.

 45. Azad diyor ki:

  Yuzumde tuy var ama cok kisalar gorunmuyorlar.jilete filan vurmasan bile sakalim geçte olsa çıkarmi

 46. devran diyor ki:

  Usta yaş 17 sakallarım seyrek çıkıyor iyi cikiyor ama cok seyrek sari tugler ve sakallar birbirine karismis vaziyette nasil duzeltirim sarımsagı ve badem yagını nasıl uygulamaliyim simdiden tesekkurler( not ailede genetik ve bende genetik hormonel sıkıntı yok)

  • admin diyor ki:

   Bazı insanlarda ırsi olarak sakal geç çıkabilir. Tüyler görünmese de ileride sakala kalınlaşarak dönüşür. Badem yağını tıraş olduktan sonra sürün, muhakkak faydası olur.

 47. devran diyor ki:

  Usta nekadar surede bir tras olmak lazim ve nekadar yizumdr bekletmem lazim yagi çok tipsiz duruo

 48. devran diyor ki:

  Vede trasda asagidan yukarimi yukardan asagimi olmak lazim

 49. Azad diyor ki:

  Yani köselik yokmudur? Ve badem yağını uygularsam ne kadar zamanda çıkar ?

 50. ibo diyor ki:

  Sayin admin gecenlerde yukarida yorum atmistim. Simdi bu yorumdan sonra biyigima sarimsak surecegim biyikta tuyler var kenarlar hep siyah yani yakindan bakildiginda biyik var ama siyah değiller. Bu sarimsak islemini kesin sonuc vermesi icin kac günde bir yapmam lazim ? Yuzumde hep tuy var usturayla aldigimda bakıyorum siyahlar ama yuzumde gozukmuyorlar. Bu sarimsagi kac gunde bir yapsam fayda gorurum ?

  • admin diyor ki:

   Sarmısak tüylerin çıkmasına yardımcı olur. Sizde tüyler var, siz badem yağı uygulayın, badem yağı tüylerin gürleşmesine faydalıdır. Badem yağını traş olduktan sonra yüzünüze sürün. İnşallah faydasını görürsünüz.

 51. Kamil diyor ki:

  Tüylerim var.yaş 16.ocakta 17 ye girecem.yazınızda da yazmışsınız ya 17 ye kadar çıkması lazım.ben yüzumdeki tuylere jilet vurmasam da cikarlarmi

  • admin diyor ki:

   Yaş ilerledikçe yavaş yavaş tüyler sakala dönüşecektir. Tüyler görüntü olarak sıkıntı oluşturmuyorsa jilet vurmana gerek yok.

 52. kamil diyor ki:

  Yani jilete vurmasamda sakal çıkarmı

 53. ramazan diyor ki:

  ben 18 yasındayım tuyler çok hafif var ne surse sakalım çıkar?

 54. Kamil diyor ki:

  Bi erkekta en gec kac yasinda sakal cikar.

 55. Mustafa diyor ki:

  Ben sarimsak surdum yasim 15 yuzum az yaniyo gibi kil koklerinin yanip yanmadigini nasil anlayabilirz

  • admin diyor ki:

   Hafif yanmaya başladığında yüzünü yıkaman gerekiyor. Kıl köklerinin yanıp yanmadığını daha sonra kılların çıkıp çıkmamasından anlayabilirsiniz.

   • Eren Bilal Göregen diyor ki:

    Merhaba. Ben 21 yaşındayım sakallarım çok seyrek çıkıyor. Yanak bölgesinde kıllar var ama daha sertleşmemiş. O killar sakala dönüşürmü sizce normal akişına bıraksam hiç bişey kullanmasam ?

 56. Mehmet diyor ki:

  yaşım 15 her gün jilet e vurdum hiç fayfasını bulmadım ne yapmak lazım admin ?

  • admin diyor ki:

   Yaşınız çok genç, bazı insanlarda geç çıkmaya başlar. Ama sabırsızlanıyorsanız bir cildiye doktoruna muayene olursanız daha net cevap alabilirsiniz.

 57. Hasan diyor ki:

  Yaşım 15 ama sakalım çıkıyo sadece birleşmiyo sarımsak işe yararmı.

 58. KEREM diyor ki:

  Merhabalar, 21 yaşındayım geçen seneye kadar yüzüme adam akıllı jilet vurmadım. Hiç de uğraşmadım kendiliğinden çıkmasını bekledim ama artık sıktı bu durum 🙂 jilet vura vura sakallarım çıkmaya başladı düzgün bir şekilde tek sorun şu ki bazı bölgelerde sakal baya bi var bazı yerlerde de daha yeni yeni çıkıyor sarı tüyler aynaya yakın durunca gözüküyor. Bu sarı tüyleri siyahlastirmak için badem yağı sürün demişsiniz aklıma takilan bi soru var, sakallari kesmeden jilet vurmadan direk badem yağı sürsek faydası olur mu? Hiç kesesim gelmiyor o kadar uzamisken 🙂

 59. uğur diyor ki:

  yüzümüzdeki sakalları ve sarı tüğleri uzatmak daha sık ve yanaklarda filan ıckmasını saglarmı ?

 60. Hasanabdr diyor ki:

  Ustam 18 yaşındayim favori altlarinda baya uzun ve siyah sakallar var cene altlarinda da bölüm bölüm ayni şey geçerli
  1. Sorum Kösemiyim
  2. Sorum nasil tamamwn sakal yapabilirim

  • admin diyor ki:

   Sakal olmayan yerlerde sarıda olsa tüyler var ise sorun yok,köselerde hiç sakal olmaz;köse değilsiniz. Tüyler var ise doğal yöntemleri ve badem yağı uygularsanız faydasını görürsünüz inşallah.

 61. mehmet salih diyor ki:

  Hocam yaşım 19 6 ay sonra 20 olucam babamda askerden sonra çıkmış sakalları suan benim sakallarim yok ne olur ileride çıkar mi ?

 62. Khalil diyor ki:

  Hocam kendim orta asyalı özbeğim,uzmanların dedğine göre orta asya insanların sakalı seyrek yada bazıların ki köse olur,23 yaşındayım,bıyık kısımda bulca sakal var,çenemde de nırmal seyreklil var 2 yanağım üse çok seyrek ,dayılarımın hepsi sakalı ama baba tarafım seyrek sakalı ,şimdi daha gur sakal çıkması için bi yol var mı ,önerecğünşz bi ilaç ya ki başka bi doğal yöntem varsa çok memnun kalırım.

  • admin diyor ki:

   Sakalınız ırsi bir durumsa daha fazlasını beklemeyin. Fakat konumuzda ki doğal yöntemleri uygulamanız yararınıza olabilir.

 63. ufuk diyor ki:

  Merhabalar. 18 yaşıma girmeme 2 ay var. Çene kısmının sağ tarafında bir belirgin sert ve siyah kıllar var fakat sol tarafında sağ tarafa göre daha az bir kıllanma var. Çenemin ortasında ise hiç siyah belirgin kıl yok. Fakat yüzümün her yerinde tüylenme mevcut hatta tıraş olduktan sonra elimi yüzüme sürttüğümde pürüzler belli oluyor ve hışırtı sesi çıkıyor. Ama suratımda belirgin bir tüylenme yok. Yani dışardan bakıldığında görünürde hiçbir şey yok. Saçlarım kumral. Tüm ailemde sakal var hatta aşırı denecek şekilde. Bu durum psikolojimi kötü etkiliyor. Sizce daha sabırlı mı olmalıyım yoksa verdiğiniz kürü uygulamalı mıyım? Teşekkür ederim.

  • admin diyor ki:

   Yazımızdaki kürü uygulamanızda hiç bir zarar yok faydasını görebilirsiniz. Ailede bu durum görünmüyorsa:Bir cildiyeye görünmeniz sizi rahatlatabilir.

 64. ali osman diyor ki:

  sakn belli olmuyallarım güçsüz ve sık olmadığı için uzaktaor ustrayla traş olsam farkeden bişrey olurmu ? gürleştirmek için sakala badem yağını hint yağıyla karıştırsammı daha etkili olur yoksa badem yağını tek sürsemmmi ? badem yağını kesmeden sürsem olurmu ? ve son olarak zeytinyağı sürmek gürleşmesinde ve sertleşmesinde etili olurmu ?

  • ali osman diyor ki:

   sakallarım güçsüz ve seyrek, usturayla traş olsam fark eden bir şey olur mu ? gürleştirmek için sakala badem yağını Hint yağıyla karıştırsam mı daha etkili olur yoksa badem yağını tek sürsem mi ? badem yağını kesmeden sürsem olur mu ? ve son olarak zeytinyağı sürmek gürleşmesin de ve sertleşmesinde etili olur mu ?

   • admin diyor ki:

    Saydığın tüm uygulamalar sakalın gürleşmesi için etkili yollardır. Ama badem yağı ile hint yağını karıştırma, çünkü yan etkisi olup almadığını bilemeyiz.

 65. metinkugu diyor ki:

  20 yaşındayım sakalım sadece çene altında küçük bi bölgede çıkıyo yanaklarımda çıkması için ne yapmalıyım

 66. Yasin diyor ki:

  Admin yasim 16 17 arasi yuzumde cok az kil var biyiklarimdada birazda kiloluyum bunla ilgisi varmiii lutfenn yardimmm

 67. selcuk diyor ki:

  biyigimin orta kismi seyrek yas 31 oldu neyapmaliyim dermotoloji uzmaninin faydasi olurmu ki

 68. Ümit ares diyor ki:

  Mumun yararı varmıdır acaba sarımsaktan once?

 69. Turgut diyor ki:

  Favorilerde sakalım var ama seyrek çogaltmam için sarımsak kalınlaştırmak içinde badem yagımı sürmem gerekli olan tüylere bişe olurmu sarımsk sürsem

  • admin diyor ki:

   Birer gün arayla ve sık olmamak şartı ile sarmısak sürün, aksi bir durum hissederseniz sürmeyi kesin. Badem yağının bir zararı görülmemiştir.

 70. Metin diyor ki:

  Yasim 18 sadece cenemde 3 4 siyah kil var yanagimdada iki tane yani gozle aramak gerekiyor sari tuylerim var ama okulda ya da sinifta tek kose olmanin duygusu kotu sizce ne yapmaliyim babamde 15 yasinda sakali cikmis dedemde 23 yasinda abimde 23 yasinda suan sadece cene bolgesi cok sık yanak bolgeleri az genetikmi sizce ?

  • admin diyor ki:

   Dedenizde ve abinizde 23 yaşında çıkmış, ırsi olabilir. Rahatlamanız açısından bir cildiye uzmanına görünürseniz iyi olur. Fakat sarı tüyler sakalınızın ileride çıkabileceğine bir işarettir bana göre.

 71. Metin diyor ki:

  Sarimsagi 2 3 kere buz surdukten sonra denemistim.

 72. Fhr diyor ki:

  Yaşım 17 cenemin sag tarafinda suyah killar var solda sari tuyler var yanaklarimda ise elimi surttugumde sari tuyler oldugunu anladim tek bicakli jiletle arada kesiyorum ama cogalmiyor biyiklarim var sadi tuyleri sakala nasil cevircem yardim ederseniz sevinirim

 73. Muhammed Akpınar diyor ki:

  İyi günler hocam 1995 doğumluyum sakallarım seyrek ve çok ince kalınlaşması için ne yapmalıyım bir sorum daha olacaktı bir iki yerde gördüm sakal cıkaran serum filan satıyorlar onları önerirmisiniz teşekkür ederim..

  • admin diyor ki:

   Doğal ürünlerin kullanımı sağlık açısından daha faydalıdır. En azından yan etkisi çok az olur. Ama serum türü ürünler kullanmak istiyorsanız, Uzman hekimden yardım alarak uygulamanızı öneririm.

 74. sezgin sali diyor ki:

  bazi yerlerde sakal tuyu cikmiyor ne yapmam gerek

 75. köroğlu diyor ki:

  Yaşım 19 sakalım çıkįyo ama çenemde çıkmıyo ışık tutup baktıĝım zaman çenemin her yerinde sıklıkla siyah nokta gibi büyük ihtimal sakal onları çıkarmam icin ne yapmm gerek

  • admin diyor ki:

   Halk arasında siyah noktalara, kıl kurdu deniniyor. Bu noktaları ortadan kaldırmanız için o bölgeyi sık sık temizlik ürünleri ile temizleyin. Büyük bir ihtimalle yüzünüzü yıkadığınızda o bölgeye eliniz çok az temas ediyordur.Deneyin, öyle ise özellikle temizlik ürünleriyle o bölgeyi devamlı temizleyin ve temiz tutmaya özen gösterin.

 76. Cenk diyor ki:

  Badem yağını sakalı kestikten sonra mı sürmeliyiz?

 77. özen sezer diyor ki:

  merhaba 18 yaşındayım benim sakalım çıkıyor fakat sık değil sert değil çenede istediğim kadar çıkmıyor bıyığın ortası tüy gibi sakal ile bıyık birleşmedi daha ne yapmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim 🙂

  • admin diyor ki:

   Bazı insanda sakal oldukça erken çıkar,bazısında da geç. Yaşınız 18 giderek sıklaşır. Yazımızdaki doğal yolla sakal çıkarma, sarmısak kürünü deneyin.

 78. Karatas diyor ki:

  Meraba 18 yasındayım fauller boğaz ve çene altında baya çıkıyot bıyıkta çok az yanaklarımdada 3 5 var ne yapmalıyım

 79. mustafa diyor ki:

  Benim yaş 17 ce nemde sakal var ancak yanakların 4 5 tane kıl var napim aliyim sizce bekliyom mi

  • admin diyor ki:

   Olan sakal kıllarını almanız yeniden çıkmasına engel değil, kötü göründüğünü düşünüyorsanız jiletle alın.

 80. Karaca diyor ki:

  Öncelikle merhaba yaşım 20 çene ile alt dudak arasında çok az tüy denek kadarda ince sakalım var ve bıyıklarım çok ince bunları nası daha sık ve kalınlaştırabiliriz yüzümün diğer yerlerinde sakalım normal durumda

 81. barış kılıç diyor ki:

  Merhaba. Yaşım 23. Bende sakal ve bıyık çıkma durumunda bir sıkıntı yok. Ben bıyık bırakmak istiyorum bıyığımın ortasındaki kıllar daha az, diğer yerlere göre. Bıyık bıraktığımda ortası boşmuş gibi görünüyor. Ben bu boşluğu doldurmak istiyorum ve aynı zamanda bıyıklarımın gür ve hacimli, kalın olmasını istiyorum. Badem ve hint yağı öneriyorlar sizce ne yapmalıyım?

 82. Seyit diyor ki:

  Admin cildiye doktoruna gitcem de utaniyorum ya gulecek diye

 83. anıl algan diyor ki:

  yasım 20 ama sakalım cıkmıyor yüzümde seyrek seyrek bikactane kıl cıktı tüy cok ama sakal kılları seyrek babam köse bende mi köseyim bi çözüm var mı benim için ?

  • admin diyor ki:

   Babanızdan size genetik olarak geçen bir köselik olup olmadığını bir cildiye uzmanına baş vurmanızda fayda vardır. Eğer yoksa, badem yağı sürerseniz kıl kökleriniz kuvvetlenebilir.

 84. ramazan diyor ki:

  ben 19 yasındayım bıyıklarım var ama hiç sakalım çıkmıyor ne yapmalıyım ?

 85. Ömer diyor ki:

  Sakallarım faullerden çene altına doğru seyrek çıkıyor ve sert değiller 2 3 ay uzattığım zaman sakal olduğu uzaktan da belli oluyor ama bu süre sizcede çok uzun değilmi
  Birde bıyıklarımda dahil yumuşak çıkıyor sakallarım yani jiletle vuruyorum sertleşmiyor
  Ayrı ayrı cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

  • admin diyor ki:

   Öncelikle yaşınızı yazmamışsınız, ama ben 18 civarı düşüncesiyle cevap vermek istiyorum. Tüy şeklinde çıkan sakal ve bıyıklar, zamanla tıraş olmak şatı ile sertleşmeye başlar. Bu durum kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Traşlardan sonra bıyık ve sakal bölgenize badem yağı sürerseniz, sakal köklerini beslemiş olursunuz.

 86. Omer diyor ki:

  17 yasindayim 1 yildir falan tiras oluyorum boyle cene altimdaki sakallar biraz gur faullerden sonrada sakal geliyor ama yanlarda bazi aralarda sakal eksikligi var yani normal uzadigi zmaan hala oralar bos oluyor oraya ne uygulamaliyim

 87. hasan diyor ki:

  benim faullerde ve çene altında az denicek şekilde sakallarım var ama hafif seyrekler ve 2 haftada yakından bakınca belirgin olucak hale geliyorlar diger yerlerdede ince ince dolu tüy var.İlk önce traş oldum ılık su ile ardından buz parçalarını eriterek yedirdim ve sonradan ezdigim sarımsakları sürdüm sürerken yüzüm yandı kızardı ama 10 dk sonra yanma ve kızarma geçti 15 dk sonrada yıkadım şuan normal halde yüzüm bunu ne kadar tekrarlamalıyım etkisi ne kadar olur ?

 88. efe oğuz diyor ki:

  Sarımsak kokusu yıkadıkdan sonra geçermi ve koklerin yanmamasi icin napmaliyiz

  • admin diyor ki:

   Yıkayınca sarmısak kokusunun büyük çoğunluğu geçer, ama bu işlemi yatmadan önce yaparsanız, sabaha kadar birşey kalmaz. KÖklerin yanmaması için çok sık yapmayın ve yüzünüzde uzun süre bırakmayın.

 89. efe oğuz diyor ki:

  yaşım 17

 90. Kulak diyor ki:

  Merhaba hocam yaşım 17 yuzde tuyler var fakat pekde gorunmuyorlar. Benim sakalim haftada 1tras olarak ne kadar zaman sinra cikar?

  • admin diyor ki:

   Bazı insanlarda sakal geç, bazılarında daha erken çıkabiliyor. Haftada bir traşla ne kadar sürede çıkabileceğini söylemek çok zor.

 91. Kulak diyor ki:

  Ha bu arada normal bi insanda en gec kac yasinda sakal çıkar..?

 92. Recep Atak diyor ki:

  Yaşım 19 sakallarım cıkıyo
  nerdeyse 2-3 cm uzunlugunda fakat disardan bakildiginda cok seyrek duruyo ne yapmam gerekli daha gür olması icin

  • admin diyor ki:

   İnsanların bazılarında, küçük yaşlarda olmalarına rağmen sakal oldukça sık ve gür olabiliyor. Bazılarında ise yaşı büyük olduğu halde seyrek olabilir. Bu k,işiye göre değişir. Zamana bırakmak en doğrusu. Fakat sakal kökleri kuvvetlensin, varsa tüyler gürleşsin diyorsanız. Doğal yöntemleri uygulamanızın bir zararı olmaz.

 93. murat diyor ki:

  yaş:19 sadece çene altinda çıkıyor tüylenme var biraz ne yapmam gerekiyor fauller iniyor bi de

  • admin diyor ki:

   Yazımızda ki doğal yöntemleri uygulayın. Ama sarmısak kürünü sık yapmayın. Fakat badem yağını her traştan sonra sürün, inşallah faydasını görürsünüz.

 94. Kulak diyor ki:

  Hocam bir soru daha ama biraz ayıp. Köselerin koltuk altında da mı kıl çıkmaz…?

 95. Ahmet diyor ki:

  Peeling kremleri sakala zarar verirmi ?

 96. ad54 diyor ki:

  24 yaşındayım ama çok az bıyık ve çenemin altında 10-15 kadar kıldan başka hiç birşey yok..ne yapmam gerekiyor , internette birkaç ilaç gördüm ama onlarada güvenemiyorum tavsiye debileceğiniz bi ilaç varmı?..

  • admin diyor ki:

   Yzımızdaki sarmısak yöntemini ve badem yağını uygulayabilirsiniz. Hiç olmazsa doğal yöntemler her hangi bir yan etkisi olmaz.

 97. adem diyor ki:

  selam ben 20 yasindaim kardesim 17 yasida. Sakali var cocu benim yüzüm de daha yeni kökleri beli olamya badaldi ne yapmaliyim yardimici olunu lütfeb

 98. Can diyor ki:

  12 yasindayim bayabi sakalim vardi ama ben mallik ettim ve tras oldum simdide sakal yavas cikiyor nd yapmam lazimm

 99. Ahmet avcı diyor ki:

  19 yaşındayım sakalım halen yok bundan rahatsız oluyorum sarımsak sürmeye yeni başladım ne zamana kadar sürmem gerekiyor ve her gün mü sürmem lazım???

 100. Enes Akgün diyor ki:

  Merhaba konuya girmeden son yorum atan arkadasin mesajını gördüm de benim de koltuk altım olsun ayak parmaklarima kadar her yerde siyah kıl var vücudum da da ama yanak kısmında Sarılar ben 21 yaşıma basıcam 1 ay sonra yanaklarim da görünen 3-5 tane siyah kıl var diğer çene bıyık kısmı ve föller de siyah kıllar var baya iler de yanaklarim da da çok olur değil mi ? Sarı tüyler var suan badem yağı sürdüm ilk defa bu gün ve geçen hafta ilk kez jilet vurdum zaman la düzgün sakallarim olur değil mi ? Yaşım 21 ama gorseniz 17-18 yaşımda beni sanarsiniz

 101. Kürşat diyor ki:

  17yaşındayım çene kısmında siyah olarak çıkıyor ama seyrek faüller de ve tankta da sarı sarı tüy çıkıyor badem yağı kullansam gürleşirmi birde ben Sarışınım ama sakalların bazısı siyah bazısı sarı ne renk olur sakallar

  • admin diyor ki:

   Badem yağı saç ve sakal köklerini için oldukça faydalı, Sarışınsanız büyük bir ihtimalle sakalınız sarı veya kzıla yakın olur diye düşünüyorum. Tabiki en doğrusunu Allah bilir.

 102. Mertcan diyor ki:

  Merhaba ben 21 yaşındayım cenemin kenarları boş tuy cikmiyo ama bıyık ve yanaklarimda iyi cikiyo bu yüzden top sakal birakamiyorum çıkartacak yöntem nelerdir

 103. burak diyor ki:

  19 yasimi doldurdum cenemde çok seyrek yanak kisimlarimda yok denebilecek kadar az çıkıyor büyük ihtimal bu koselik irsi babaminda askerden sonra çıkmış ama ben bu durumdan rahatsız oluyorum acil çıkması lazım 🙂

 104. Cuma diyor ki:

  Biyigim cok var dudak alti sakal cikti cene altinda cikmaya basladi yanlis biraz zayif gibiler biyik haric yasim 17

 105. Recep reçber diyor ki:

  yaş 18 faillerde az var çenede de çok az var sarımsak 1ay denedim az da olsa çıktı ama daha etkili ne kullanabilirim?

 106. Çağatay diyor ki:

  Merhaba 17 yaşındayım bu ayın 29 unda 18 e gireceğim ama sakalım birleşmiyo sık ama çıkmayan yerler var sarımsak kürünü yapsam işe yararmı?

 107. Mustafa Yurtyapan diyor ki:

  Öncelikle merhabalar yaşım 17 yanaklarımda,çenemde,boğazda heryerde kıl var ama sarı yani gelişmiyor ben bugünden başaldım ilk traş oluyorum sonra buz gezdiriyorum sonra ezdiğim sarımsağı yüzüme sürüyorum yaklaşık 10 dakika tutuyorum yanma oluyor ama bu yanma 5 dk sonra falan kayboluyor sonrada soğuk su ile yıkıyorum yüzüm kızarıyo ama kızarıklık 15 20 dk geçiyor şimdi yorumları okuyunca kök falan yanabiliyormuş benimkisi yanar mı sarı tüy var bu yaptığım doğru mu cevaplarsanız sevinirim hayırı günler 🙂

  • admin diyor ki:

   Haftada en fazla 2 kez sarmısak sürün, fazlası zararlı olabilir. Günlük badem yağı sürebilirsiniz. Yaşınız 17 daha sakalınız gürleşebilir. En güzeli bir cildiye uzmanına muayene olun.

 108. Mustafa Yurtyapan diyor ki:

  Öncelikle merhabalar yaşım 17 yanaklarımda,çenemde,boğazda heryerde kıl var ama sarı yani gelişmiyor ben bugünden başaldım ilk traş oluyorum sonra buz gezdiriyorum sonra ezdiğim sarımsağı yüzüme sürüyorum yaklaşık 10 dakika tutuyorum yanma oluyor ama bu yanma 5 dk sonra falan kayboluyor sonrada soğuk su ile yıkıyorum yüzüm kızarıyo ama kızarıklık 15 20 dk geçiyor şimdi yorumları okuyunca kök falan yanabiliyormuş benimkisi yanar mı sarı tüy var bu yaptığım doğru mu cevaplarsanız sevinirim hayırı günler 🙂 lütfen cevaplayın bi önceki yorum yaptım ama yorumunuz denetim için bekliyor diye kaldı

 109. umut diyor ki:

  Merhaba hocam sakilim var ama seyrek badem yağını sakalı kesmeden sürmek mümkün mu yaşım 24 haftada kaç kere yapmalıyım tatlı badem yagimı acı badem yağimı kullanmaliyiz

  • admin diyor ki:

   Sakalı kesmeden de sürebilirsiniz, ama kıl köklerine ulaşması gerekir. Acı veya tatlı badem yağı? Normal badem yağı sürün.

 110. Emin diyor ki:

  18 yaşındayım biyiklarim hafif var cenemin altindada tek tük sizce sarımsak ise yarar mi

 111. ahmet diyor ki:

  kardeş ben zeytinyağı sürüp 15 dakka sonra ılık su ile yıkıyorum faydası olurmu

  • admin diyor ki:

   Zeytin yağının sakala faydasını bilemiyoruz. Ama zeytin yağının içerisine közlenmiş sarmısak ezerseniz daha etkili olur.

 112. Mertcanda3 diyor ki:

  Hocam sarımsak cildde ortalama kaç dakka kalmalı ne kadarda sonra kıl köklerini yakar

 113. Onur diyor ki:

  Hocam 16 yasındayım bıyık ve sakallarım tuy gibi cikmaya basladı arada bir siyah tuy geliyor sert jilet vuruyorum ne yapabilirim

 114. Görkem diyor ki:

  Ben bacak kılımı aldım ama 1 hafta içinde çıkması lazım ne yapmam gerekiyor

 115. Selahattin diyor ki:

  Merhaba

  Benim yüzümün bazı kısımları köse
  Hiç sakal çıkmamış
  Doktor cild altında kıl vaf demişti ama çıkmıyor
  Krem vermişti yan etki yaptı bıraktım kullanmayı
  Şimdi doğal yöntem uygulamak istiyorum
  Dediğiniz yöntemi uygulayabilirmiyim
  Ve sarmısağı sadece köse olan bölgeyemi sürmem gerekiyor
  Bir yerde okumuştum
  Traştan sonra buz ile yüzü iyice ovalayıp sonra ezilen sarımsağı sürmk gerekiyormuş
  Yanma hissi çok da olsa katlanmak gerekiyormuş
  Ama siz yanarsa yıkayın diyorsunuz
  Yaşım 37
  Yardımcı olursanız çok sevinirim
  Şimdiden teşekkürler

  • admin diyor ki:

   Aşırı sarmısak yanması kıl köklerine zarar vereceğinden sakıncalı. Sarmısak kürü sakalınıza yan etki yaparmı, fayda sağlarmı denemeniz lazım. Yan etki yaparsa uygulamayı kesmelisiniz.

 116. veysel diyor ki:

  merhaba hocam 20 yaşındayım yüzümde sarı tüyler var her bölgede 1-2 tane siyah tüyden biraz daha kalın tüy var abim de de askerden sonra çıkmıştı ne yapmam lazım ailede sakalı çıkmayan yok

 117. Burak Yıldırım diyor ki:

  Merhaba,
  35 yaşındayım. Sakallarımdaki dağınık görüntü gitsin ve daha düzgün bir şekli olsun diye lazer yaptırdım. Yaklaşık 3 yıl boyunca yılda 2 kez gittim. Yani 6 ayda bir. Ama en az 5 seans yapıldı diye hatırlıyorum. Fakat bu sürede Yüzümde hoşuma gitmeyen bir değişiklik olduğunu hissediyor ama anlam veremiyordum. 2 gün önce eski fotoğraflarıma bakarken farkettim ki şakak bölgesinden alna doğru çıkıntı halinde olan kıllar yok. Lazer ile oralar neredeyse düz bir hale gelmiş. Çok kızgınım çok üzgünüm. 2 gündür dışarı bile çıkamıyorum. Lütfen bana bir çözüm gösterin. Sarımsağı şakaklarıma sürsem işe yarar mı mesela? Ya da saçlarımı tamamen sıfır numara ile kesmek? sizden çok acil bir yanıt rica ediyorum. Psikolojim alt üst oldu.

  • admin diyor ki:

   Burak bey öncelikle şunu söylemek istiyorum, lazer tedavisi uyguladığınızdan dolayı kıl köklerinin ne durumda olduğunu bilemiyorum. Sizin uzman bir cilt doktoruna görünmeniz daha uygun ve sağlıklı olur.

 118. Adem diyor ki:

  Hocam merhaba 22 yaşındayım , bıyığım gayet normal çıkıyor çene kısmıda çıkıyor fakat biraz ve biraz seyrek favori ltlarıda çıkıyor seyrek şekilde yanaklrda da tek tük ama suratımın çoğu yerinde elimi sürdüğümden tüyler hissediliyor sarımsağı nadir sürüyorum çıkarmı sizce , sülalemde sakalsız yok abımde babamda gayet gür çıkıyor

 119. Kenan diyor ki:

  Hocam benim sorum siyah. Sarimsak yagi kullansam sakallar için faydasını görür muyum sakallarım baya seyrek de

 120. kurtuluş kaya diyor ki:

  16 yaşındayım favorilerim var onları gürleştirmek istiyorum bu formül işe yarar mı ?
  bu formülü ne kadar zaman sonra etkisini görecem ?

 121. Çağrı diyor ki:

  S.a hocam yaş 23 ammavelakin sakal cıkmadı tüğler bile kaç yıldır aynı uzamadı jilet buz sarımsak denemedim deneyim mi bir hekimede görünmedim bu yaşa kadar yeter sakalsız ilgiler iyi de ben bıktım 🙂

 122. Laçin diyor ki:

  Hovam ben 18 yasindayim sakal var ama o kadar uzamiyor cok az uzuyor uzun surede

 123. Lacin diyor ki:

  Uzamasi cabuk olsun diye ne yapmak lazim

 124. kurtuluş kaya diyor ki:

  denedim ve denemeye devam ediyorum etkisini yavaş yavaş gördüm teşekürler

 125. Erman toroğluu diyor ki:

  merhaba 19 yaşındayım bıyığım 15 16 dan beri çıkıyor çenemdede az bişey sakal var yanaklarımda kıl kökleri var çekince belli oluyo ama daha sakal olmamış sizce doktora gitmelimiyim yoksa 19 dan sonra çıkabilirmi ailemde kimsede köselik yok hatta babamın sakalları gür

 126. Bu rak diyor ki:

  Hocam merhaba.18 yaşındayım.Sadece bıyıklarım çıkıyor onlarda çok seyrek.Çenede 30-40 adet küçük siyah tüyler var.Favoride ise sadece sarı tüyler var elimle hissedebiliyorum.Bir yerde duymuştum zeytinyağı tüylere faydalı diye sizce doğru mu? Bir de sakallarım ne zaman çıkar.Şimdiden teşekkürler..

 127. sinan yavuz diyor ki:

  kolay gelsin bende sakal bıyık var ama daha gür sıklıkla olmasını ıstıyorum sarımsak yöntemi mantıklı geldı ama bıyık sakkalarımı kesmek ıstemıyorum kesmeden bu yöntem yararlı olurmu

 128. Mami diyor ki:

  Hocam yaş 18 bıyık çene altı ve favorilerden assagi cene altina kadar sakal cikiyor ama yanaklarda sakal yok sizce cikarmi.yada nenyapmaliyim?

 129. Yusuf Karadağ diyor ki:

  Hocam 16 yaşındayım sık sakalım var güzel bi şekilde fakat askerde her gün traş olmaktan korkuyorum uzamasını yavaslatma gibi bi durum olabilirmi ?

 130. Yusuf Karadağ diyor ki:

  Hocam 16 yaşındayım sık sakalım var güzel bi şekilde fakat askerde her gün traş olmaktan korkuyorum uzamasını yavaslatma gibi bi durum olabilirmi ???

 131. Muhammed akpınar diyor ki:

  Hocam Hayırlı Günler.21 Yaşındayım sakallarım çok ince zayıf,alta doğru indikce sakallarim azalıyor hatta hiç yok bana yardimci olurmusunuz

 132. Mehmet diyor ki:

  Merhaba bende yanaklardan bıyıklar her yerden çıkıyor ama uzakdan siyah durmuyo biraz sarı yaşım 18 yorum yaparsanız sevinirim

 133. Mustafa diyor ki:

  Merhaba 18 yaşındayım benim sakallar follerden , çeneden, boğaz ve gıd kısmından yeterli miktarda çıkıyor lakin yanak , bıyık ve dudak altından çok seyrek çıkıyor. Benim istediğim suratın her bölgesinde eşit miktarda çıkmasını sağlamak bunu nasıl yapabilirim ?

 134. Uygar diyor ki:

  yanaklarda hiç sakal cıkmıyor ne yapayım

 135. Karasoy hilmi diyor ki:

  Size cok guzel bi karisim vericem ben bir ay yaptim iyice tuylenme oldu sizede soyluyucem karisim:sarimsag yagi badem yagi ve zeytin yagi bu ucunu karistirib her gece surub 2 saat bekleyin sonra yikayin size ikinci bir karisim vericem badem yagi zeytin yagi ve biberiye bunlari gece surub 2 saat bekleyin ve sonra yikayin sonrada uyuhunca com daha iyi sonjclar alirsiniz 1 ayda yunuzde hkc yoksa 2-3 ayda cikar eger biraz varsa gurleskr ve iyice cikar

 136. Kerim erdogan diyor ki:

  Mrb benim biyigimn ust bolgesinde 1cm kadar dikis izi vardi burdan kil cikmiyo ne yapabilirim

 137. Metehan Metin diyor ki:

  22 Yaşındayım Sadece Çenemde Sayılabilecek Kadar Sakal Var Bıyığımda Aynı Şekilde Yanaklarında Hiç Yok Artık Sakalım Çıksın İstiyorum Ne Yapmalıyım Çok Acil Bilgi Verirmisiniz

 138. Remzi şen diyor ki:

  17 yaşindayim sarisinim sakalarim kara cikmasini isremiyorum ne yapabilirim

 139. ebubekir inan diyor ki:

  Hocam Yasim 17 gozumun altindan ceneme kadar tuy var gozumun alti kalinlasir mi ?

 140. ali diyor ki:

  16 yasima daha yeni gectim ama yuzumde sakal cok az ne yapmaliyim

  • admin diyor ki:

   Yaşın çok genç, arkadaşlarının sakalı seni yanıltmasın. Bazı insanlarda ırsi olarak geç bazısında erken sakal çıkar.

 141. Oktay diyor ki:

  Arkadaslar yasim 17 sariyim.sakal bölgelerini elliyince kucuk kucuk sari tüyler oldugunu hissediyorum .saklin belirgin veya cikmasini nasil saglarim yardimci olu
  rsaniz sevinirim

 142. Abuzer Kadayıf diyor ki:

  Yaşım 19 ve 2 senedir felan sakallarım ve bıyığım gerektiği gibi çıkıyor ancak bıyığımın bir tarafında dikkatli bakıldığında çok belli olacak şekilde seyreklik var ve uzun süredir bu böyle ne yapmamı önerirsiniz

 143. Deniz diyor ki:

  Merhaba hocam benim yaşım 27 sakallarım askerde çenede biraz tüy vardı ve askerden yaklaşık 4 sene sonra aslında bu sene gittim eczaneden eeose serum aldım 1 kutu kullandım yanlardan da çıkmaya başladı bıyıkları sarımsak ile köklerini açtım şimdi badem yağı ile hint yağını karıştırdım ve sürüyorum ne kadar süre alır yada ne kadar kullanmam gerek belirgin ve şert olması için yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

 144. ebubekir inan diyor ki:

  Hocam gozumun altindaki tuyler tras etmezsem dokulur mu ?

 145. Alican diyor ki:

  20 yasindayim çene altında ve büyük bölgesinde seyrek cikiyo sarımsağı günde 2 kere falan sürmem ise yarar mi

 146. Alican diyor ki:

  20 yasindayim çene altında ve biyik bölgesinde seyrek cikiyo sarımsağı günde 2 kere falan sürmem ise yarar mi

 147. ömer başlar diyor ki:

  şimdi usta benim sakalım yanaklarda tam çıkıyor ama çene ortasında hiç çıkmıyor sarımsak da fayda etmedi neyapmamız gerek

 148. taha bayıgen diyor ki:

  ARKADAŞLAR BN HER ŞEYİ DENEDİM HİÇ Bİ ŞEY İŞE YARAMAZKEN MİNOKSİL %5 LE SAKALLARIM ÇIKTI KULLANIN SABREDİN İKİ AYDA MİNOKSİLLE CIKIYO

 149. Samet b diyor ki:

  17 yaşındayım favorilerde biyiklarda tüylenme var ama sol tarafin daha fazla ve iki yanağın tüy çıkış sekli farklı napabilirim zamanla duzelirmi ?

 150. ömer kocaman diyor ki:

  Yaşım 17 çenemin altında ve dudagımın altında tüyler var bunu nasıl sakala çevirebilirim

 151. ahmet acar diyor ki:

  ben 15 yasındayım sadece bıyık var kosmiyim

 152. Hüseyin tokaç diyor ki:

  İyi akşamlar hocam yaşım 25 bu yaşıma kadar sakal çıkmadı hiç usturada vurmadım sadece askere gittiğim dönem traş oldum mecburiyetten ve askerlik bittiğinde tüy haline geldi ve şimdi 10 günde bir traş olduğumda gürleşiyor ve sakal haline geldi sadece seyrek oda dengeli çıkmıyor sakallar biri küçük biri büyük bazısı nokta gibi kalıyor zor uzuyor neyapmalıyım net bir bilgi verir misiniz ??

 153. Davut diyor ki:

  Bana lütfen yardımci olun sakalim cene kısmidinda az cikiyor yanaklarda hiç yok ne yapmaliyim sarimsak hergün sürüp 15 dk beklettssem iyi olur mu admin yardim et

 154. memet ilhn diyor ki:

  Hocam sarimsak sürdükten sonra badem yagi sursem ardından herhangi bi sorun olurmu yada nasıl yapmamı onerirsinjz bide badem yagimi iyi hind yagimi hocam

 155. Barış diyor ki:

  Sarımsağı ne kadar süre sürmeliyiz? 1 yıl fazla olur dimi yakar yani?

 156. Görünmez diyor ki:

  Merhabalar hocam yasim 21 sarimsak yöntemini denedim.fakat pek bi ise yaramadi gibi geldi bana ve aynaya yaklasinca sari tuyler gözler görülebilir nitelikle var yuzumun yukaridan asagiya dogru azalma var ortalarda yok ben doktorada gittim endokrin bölümüne hormon testi yaptirdi sonuclara bakti dediki sorun yok hormonlarinda bekle cikacak diye ama hala cikmadu istedigim seviyede sari tuy olan yerlerde ciksa zaten sorun kalmazda simdi benim dusuncem zayif kil kokleri oldugu icin cikmiyor güclendirmem icin badem yagini mi kulansam acaba gunde kac defa ve yuzumuzde ne kadar beklemeli tatli bedem yagini gormustum markete bisey anlamadim tatli olani mi alsam yoksa normal olanlar nasil oluyor simdiden tesekkurler

 157. Muhammed diyor ki:

  Yaşım 19 sakalım çıkmıyor çıkmasını istiyorum her gün sarımsak yöntemini uygulsam sivilce felan çıkarmı ?

 158. Ok diyor ki:

  Hocam Merhaba
  24 yasindayim , sakalim da gayet iyi durumda fakat uzamasi biraz daha zaman alan tarzda . Yazinizda belirtmissiniz ozel bir karisim olarak hazirlanabilinir diye . Karisim hakkinda sizin bilginiz var mi ya da onerebileceginiz bir ilac ? Soylemis oldugunuz sarimsak ve yagin bana gozle gorulur bir faydasi olmadi.Degerli cevaplariniz icin tesekkuler
  Saygilarimla

 159. Hasan özgülenç diyor ki:

  19 yaşındayım çenemin altında kıl cııkıyorl başka yerde cikmiyor napmam gerek

 160. Mustafa Doğan diyor ki:

  Yasim 27 sakal biyikta cikmasinda sorun yasamadim normal bi sekilde cikti fakat ben tras olurken bi kac kez cene bolgesinde 2/3 yerde kestim ve kestikten son o bolgelerde bi seyrelme oldu leblebi tanesi kadar bi yer ama farkettiriyi sanki bi yara almsimda orasi acilmis gibi bi de son zamanlarda tam cene altinda yarim santin uzunlugunda tekrar kestim bu kesmelerden sonra sakal kkokleri nokta nokta kanadi hepsindede ama en son ki baya bi buyuktu ve bu seyrelmeler baktimki bi degisiklik gostermiyo daha beklemeli miyim 7/8 ay oldu bu bolgeleri eski hale nasil getiririz ? Yardimci olursaniz cok makbule gecer simdiden tesekkurler

 161. Mursel zz diyor ki:

  Bir kac defa jiletle tras oldum sIk sIk yaparsam cikarmi

 162. nesim diyor ki:

  Ben 19 yaşındayı benim sol da var sagda cok az ne yapmam gerek

 163. umitsulun diyor ki:

  Sakal ve biyiklarim cikmiyor yasim 28 cene kismini dolduramiyorum ne yapmam gerek.tesekkurler.

 164. Mert diyor ki:

  Yasim 26 yuzumun her tarafinda sakal olmasina ragmen cenenin yuvarlak kismindan asagi dogru uzanan belli bolgede sakal cikmiyor bu bolgeden nasil sakal cikarabilirim yada ilerleyen donemlerde cikarmi uzatinca cok cirkin duruyo

 165. M.akman diyor ki:

  Yaşım 24. Çenemin altında sadece 15 tel kadar anca var çok azcikta bıyığım var. Doktoru pek seven adam değilim elim yüzüm temiz bi şikayetim yok fakat yaşımı hiç göstermiyorum artık sakal yaşımın gelip geçtiği düşüncesindeyim. Sarımsak kullanmaya yeni başladım başka tavsiye edebilceginiz bişey var mı ? Bir de köselige de sarımsak iyi gelir mi ?

 166. Soner diyor ki:

  Yanaklarımda sakal cok az çıkıyo sizin yönteminize başladım traştan sonra buz ve sarımsak kullanıyorum
  Ama cok yanma oluyo sizce normal mi ?

 167. Erdal eren diyor ki:

  Hocam genetik olarak benim sacim sakalim gür. Ama son zamanlarda stresden olsa gerek bıyıklarimi yolmak koparmak tik haline geldi bende şuan bıyıklarimda bir seyreklesme söz konusu ve kopardı kıllar tekrar çıkmıyor ne yapabilirim lütfen yardım edin.

 168. M.Sa diyor ki:

  Sarımsagı sürmemiz icin traş olmamız gerekiyormu?
  Aradaki boşluklara sürmemiz yeterlimi?

 169. Ferdi güzelyurt diyor ki:

  Admin sarimsak yagi kullansak olmazmi ve kullanirsam sarimsak yagini yuzumde kac saat durmasi lazim

 170. cebrail diyor ki:

  Meraba hocam ben 22 yasindayim.sakalim çikiyor ama sari renkte cikiyor çogu yerde.normalde sacim falan siyah. sarimsak ve badem yagida kullaniyorum daha sert cok cikmasi icin ve renginin siyah olmasi icin ne yapmaliyim

 171. Berkay diyor ki:

  Hocam yaşım 16 yanaklarimda siyah belirgin tüyler var cenemde normal sakal halinde çıktı biyiklarda tuy şeklinde traş olduğum zaman düzenli biçimde uzuyo sizce kose miyim?

 172. enes durmuş diyor ki:

  merhaba yaşım 15 yüzümde hiçbiryerde tüy bile yok ne yaapmalıyım sakal çıkarmak istiyorum yardımcı olurmunusuz

Sakal Çıkarmak İçin Doğal Yöntemler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed