Doğal Yolla Diş Beyazlatma


Doğal Yolla Diş Beyazlatma

Hiç bir insan sararmış lekeli dişleri olsun istemez. Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak her insanın tercihidir. Diş beyazlatmak için birçok ilaç bulunmakla beraber doğal yollardan da diş beyazlatma yöntemi bulunmaktadır.

Öncelikle beyaz ve parlak dişlere sahip olmak için çay ve sigara gibi dış etkenlerden uzak durmak gerekir. Zira sigara ve çay dişlerin beyazlığını kaybetmesine ve sararmasına neden olmaktadır.

Uzmanlar bazı gıdaların dişleri doğal yollardan beyazlaştırdığı ve parlak gösterdiğini söylemektedir.İşte dişleri beyazlatan besinlerden bazıları;

Çilek:
Tadı ve kokusu ile bir çok insan tarafından sevilen çilek, dişte leke oluşumunu engelleme özelliğine sahiptir. Dişler üzerindeki lekelerin temizlenmesi için çilek tüketmek yeterlidir. Ama dikkat edilmesi gereken şey, çilek te bulunan asit ve şeker diş minesine zararlı olduğu için, çilek yedikten sonra mutlaka su içilmeli veya en azından ağız çalkalanmalıdır.

Portakal:
Kışın vücudun direncini arttıran portakal dişler için de faydalıdır. Portakal kabuğunun iç tarafından doğal diş macunu elde edilebilmektedir. Haftada bir kaç defa portakal kabuğunun iç tarafını, dişlere macun gibi sürmek dişlerinize yarar sağlayacaktır.

Elma sirkesi ve limon suyu:
Elma sirkesi ve limon suyu da dişlerin beyazlatılmasında faydalıdır. Fakat bu doğal ürünler fazla kullanıldığında diş minesine zarar verir ve çürük oluşmasına neden olur.

Diş Temizliği Konusunda ki Besinler:
Elma, havuç, karnabahar ve armut, bunlar ağızdaki bakterilerin temizlenmesinde ciddi oranda fayda sağlamakta ve sağlıklı bir ağız yapısı ve diş sağlığı kazanmaya yardımcı olmaktadır.

Doğal Yolla Diş Beyazlatma ile Benzer Yazılar:

18 Şubat 2014 Saat : 12:02

Doğal Yolla Diş Beyazlatma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed