Doğum Lekesi Tedavisi


Doğum lekesi tedavisi konusunda bir çok aile tedirgin  davranır. Acaba çocuğumun doğum lekeleri geçermi, tedaviden başarılı sonuç alırmıyız diye düşünülür. Doğum lekeleri için bir çok yöntemi bulunmaktadır.  Doğum lekeleri için bitkisel yöntemlerde uygulanabilir. Doğum lekeleri konusunda uzmanların buluştuğu ortak noktalardan biri de, çoğu doğum lekeleri geçicidir. İlerleyen yaşla birlikte kaybolur. Fakat bazı doğum lekeleri de tedavi isteyebiliyor.

Doğum Lekelerinde Tedavi Nasıl Yapılır?

Doğum lekelerinde çokça kullanılan yöntemlerden biri lazer ve pling yöntemidir. Doğum lekesine göre  uygulanan yöntem değişebiliyor.

Doğum Lekesi İçin Lazer Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Lazer tedavisi doğumdan sonra  cilt üzerindeki kalıcı olan lekelere uygulanır. Kısa sürede sonuç veren bu tedavinin hiçbir yan etkisi de bulunmuyor.

Doğum lekeleri için bitkisel tedavi yöntemi:

Doğum lekelerinden kurtulmak için beyaz kil ile 1 tatlı kaşığı yumurta akı ve alabildiği kadar vazelin krem karıştırılır. Türk hamamındaki gibi buharlı ortamda,  hazırlanan bu karışım cilde sürülür. 15 dakika kadar  sonra cilt ovularak karışımdan temizlenir ve cilt besleyici kremler sürülür.

Doğum Lekesinin oluştuğu bölgeler için uygulamalar;

Sabah akşam, Hatmi Suyu  veya bu Bitkinin yapraklarını ve çiçeğini bir fincana üç tutam koyup demleyin ve bu su ile yıkayın. Akhuş Ağacı özsuyuna batırılmış pamuk veya benzeri şeyler ile kompres yapın. Geceleri ezilmiş çilek ile lekeli bölgelere pansumanlar da yararlı olur.

Doğum Lekesi Tedavisi ile Benzer Yazılar:

13 Ocak 2014 Saat : 1:00

Doğum Lekesi Tedavisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed