EFT Nedir? Emotional Freedom Techniques


EFT Nedir (Emotional Freedom Techniques)

Birçok doktor ve psikolog, çeşitli rahatsızlıkların tedavisi için EFT yönteminden faydalanmaktadır. Eft’nin hiç bir yan etkisi yok ve tamamen güvenli bir yöntemdir. Orjinal asıl ismi “Emotional Freedom Techniques” Duygusal özgürleşme
teknikleri anlamındadır. Eft, ingilizce Emotional Freedom Techniques açılımın kısaltılmasıdır. Bütün fiziksel, zihinsel, ruhsal sorunların ve hastalıkların altında, enerji sistemimizdeki tıkanıklıklar bulunmaktadır. Eft, kişinin enerji bedeninde oluşan duygusal tıkanıklıkları açmak için kullanılan, hızlı ve etkili bir tekniktir.

Uygulamalarda, binlerce yıldır kullanılan Çin tıbbının tanımladığı kavramlar ve ilkeler vardır.
Başımızdan bir olay geçtiğinde, yaşadığımız duygusal yük enerjisi, bedenimizde izler bırakır ve bu izler tıkanıklıklara sebep olur. Bütün bu olumsuz duyguların sebebi, bedenin enerji sisteminde meydana gelmiş olan bir aksaklıktır. Bu aksaklık, enerjisel olarak giderildiği zaman, duygusal düzeyde de giderilmiş olur ve kişi olumsuz olan bu duygularından da kurtulmuş olur.

Uygulanan Yöntem;
Duyguların ortaya çıkmasına izin vermek ve parmak uçlarıyla bazı akupunktur noktalarına hafifçe vurarak yapılır. Bu yöntemle enerji dengelenir ve sorun kalıcı olarak ortadan kalkar. Bu teknikle yeni oluşmuş yada geçmişte olan her çeşit duygusal sorun, kısa sürede çözülür.
Eft, birçok bedensel sorunda da etkili ve kalıcı şifa kaynağı olur. Kişiyi rahatsız eden ve sistemi yavaşlatan duygulardan kurtuldukça daha sağlıklı ve mutlu olunur ve üretkenlik artar.

EFT Nedir? Emotional Freedom Techniques ile Benzer Yazılar:

6 Mayıs 2014 Saat : 12:00

EFT Nedir? Emotional Freedom Techniques Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed