Facebook’ta Popüler Olma Yolları


Facebook'ta Popüler Olma Yolları

  • Popüler Olma Kuralları

Kullanıcı sayısı gittikçe artan facebook artık herkesin olmazsa olmazlarından biri. Peki paylaştıklarımı sadece ben mi görecem?Başkalarının ilgisini, dikkatini nasıl çekerim diye düşünmeyin. Facebook’ta popüler olmak aslında o kadar da zor değil. Uygulamanız gereken bir kaç küçük detay sayesinde paylaşımlarınızla popüler olabilirsiniz.İşte bu detaylardan bazıları yazımızda;

  • İlgi çekici haberler verin:

İnsanların başka yerlerde bulamayacağı son dakika haber (veya şaşırtıcı, benzersiz bir olayı) paylaşımı yaptığınızda, anında yorum yapıldığını göreceksiniz.

  • Garip olayları paylaşın:

Karşınıza çıkan garip olayları (tabi kimseyi incitmeden) anlattığınız gönderiler muhakkak ilgi çekecektir. Bu, bir haber makalesinin cevabı, saçma bir e-postayla ilgili veya buna benzer şeyler olabilir .

  • Fikir isteyin:

Facebook duvar gönderilerine cevap vermeyen kullanıcılar bile, bir tavsiye istediğinizde size cevap verebilirler. Nasıl ders çalışmalıyım ,nasıl dinç kalkabilirim, filmler, şovlar ve kitaplar hakkında gibi basit sorular ilgi çekebilir. Bu tür sorulara en az birkaç cevap alacağınız muhakkak.

  • İnsanların çokça ilgilendiği bir olaya eğilin:

Çocuk ve kadına şiddet, zorbalık vb. gibi konular, en iyi cevapları almanızı sağlayabilir. Aynı zamanda bir tartışma da ortaya çıkabilir, buna dikkat edin ortam gerilmesin.

  • Kusurlarınızla ilgili konu açın:

Kendi eksiklikleriniz veya karşılaştığınız zorluklar konusuna değindiğiniz de, arkadaşlarınız buna cevap verecek, benzer örnekler vereceklerdir. Oyun tiryakisi olduğunuzu veya başarısızlığınızı söylemek gibi.

  • Alıntılar yapın:

İlham verici alıntılar, mutlaka arkadaşlarınızın ilgisini çekecektir.

  • Politik konular açın:

Siyaset veya dini konularda yazdığınız durum gönderileri, bir anda iki farklı cephenin oluşmasına ve tartışma ortamının doğmasına neden olabilir.Tabi tartışmayı seviyorsanız.

Facebook’ta Popüler Olma Yolları ile Benzer Yazılar:

16 Şubat 2014 Saat : 12:53

Facebook’ta Popüler Olma Yolları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed