Futbol Maçlarında Elektronik Kartlı Bilet Dönemi


Futbol Maçlarında Elektronik Kartlı Bilet Dönemi

Türkiye Futbol Federasyonu, futbol maçlarına giriş bileti olarak, elektronik bilet (e-bilet) uygulaması 14 Nisan Pazartesi gününden itibaren başlayacağını bildirdi.

Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Kanunu olan 6222 sayılı yasa ile getirilen e-bilet projesi sayesinde maç girişleri artık elektronik kartlarla olacak. Akıllı kart teknolojisi ile donatılan elektronik sportif kimlik kartları, stadyumların dışında ulaşım, alışveriş gibi günlük hayatta birçok alanda da kullanılabilecek.

Kağıt bilet devri bitiyor

Bu sayede basılı bilet derdi ortadan kalkacak,elektronik biletlere tanımlanacak olan maçlara ve müsabakalara daha hızlı ve uzun kuyruklarda beklemeden girmek mümkün olacak. Kısacası, kağıt maç bileti kaybolma, maça girmeden yanlışlıkla yırtılması ve saklama derdi de ortadan kalkmış olacak.

Futbol Maçlarında Elektronik Kartlı Bilet Dönemi 1

E-bilet nereden alınacak?

Taraftarlar bir defaya mahsus e-kartlarını internetten, satış noktalarından veya stat girişlerinden çıkartacak. Bu e-kartla internetten , gişelerden veya Türkiye genelindeki binlerce aktif noktalardan istedikleri maçın biletini satın alabilecek ve maçlar güvenli olarak önceden alınan koltuktan izlenebilecek.

E-biletin amacı nedir?

E-bilet ile maçlarda kanunlara aykırı davranan taraftarların stadyumlara girmesi engellenecek, genç, yaşlı, kadın, erkek, her kesimden insanlar aileleriyle, güvenle maçları izleyebilecek.

E-kart projesi ile yasa dışı bilet satışının önüne geçilmesi, sporseverlerin daha medeni ortamda maç izlemesi ve stat kapama cezalarının olmaması hedefleniyor.

Projenin temeli 2011’de çıkan, sporda şiddetin önlenmesine ilişkin yasa, dünyadaki en etkili yöntemler esas alınarak atıldı.

Futbol Maçlarında Elektronik Kartlı Bilet Dönemi ile Benzer Yazılar:

14 Mart 2014 Saat : 11:04

Futbol Maçlarında Elektronik Kartlı Bilet Dönemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed