Google Akıllı Lensi Üretecek


Gözümüzde neler olacak neler!
Arama motoru devi Google giyilebilir teknolojilere bir yenisini daha ekliyor.Gündemden düşmeyen akıllı gözlüklerin ardından şimdi de akıllı lensler ortaya çıkıyor. Google Glass akıllı gözlükleri ile teknoloji alanında yeni bir çığır açmayı başaran Google şimdi de akıllı lensler üreteceğini duyurdu.

Google şuan hayatımızın her alanına girdi. Google Glass ile giyilebilir teknolojisini başlatan Google şimdi de akıllı lens üreteceğini açıkladı ama bu seferki Glass’tan baya farklı.

Google’ın amacı şeker hastalarına yardımcı olmak.Devamlı glikoz değerlerini ölçmek zorunda kalan şeker hastaları, bunu parmaklarından iğne yardımı ile kan alarak yapıyorlardı.Akıllı lensler ise kandaki glikoz seviyesini anlık ölçüp, hastaya uyarıda bulunacak. Bu teknolojiyle dünya genelinde her 19 kişiden 1′inde olan şeker hastalığının önüne geçmeyi hedefliyor. Google daha şimdiden Uluslararası Diyabet Derneği gibi önemli kuruluşların tam destek aldı.

Google Akıllı Lens

Birkaç yıl önce vücuttaki glikoz seviyesini ölçmenin en sağlıklı yolun gözyaşı ile olduğunun keşfedilmişti. Google, henüz testleri devam eden projeyi en kısa zamanda şeker hastalarının hizmetine sunmayı ve şeker hastalarının hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Google Akıllı Lensi Üretecek ile Benzer Yazılar:

20 Ocak 2014 Saat : 5:47

Google Akıllı Lensi Üretecek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed