Göz Morlukları İçin Bitkisel Çözüm


Uykusuz kalmak, yetersiz beslenme, uzun süre bilgisayar başında kalmak göz çevresinde koyu halkaların oluşmasına ve gözlerin şişmesine sebep olabilir. Bazı basit bakımlarla buna son verebilirsiniz. Göz çevresi için kullandığınız ürünler var ise bu ürünlerin K vitamini içerikli olmasına dikkat edin. Ayrıca tuz tüketimini azaltın ve bol bol su için, su fazla tuzun vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır.

Uyku problemi yaşıyorsanız geceleri yatmadan önceden rahat uyumanızı sağlayacak bitki çayları için. Melissa çayı, papatya çayı ve ıhlamur içebilirsiniz.
Göz çevresindeki mor halkalardan kurtulmak için; Patates kullanabilirsiniz. Patates rendelenir ve bir beze sarılıp küçük tamponlar hazırlanır. Bu tamponlarını gözleriniz üzerinde 10-15 dk bekletin. Her gün uygulayabilirsiniz. Kısa sürede etkisini göreceksiniz.
Göz Yorgunluğunu ve Göz Şişkinliğini gidermek için;
Adaçayı veya papatya çayını demledikten sonra ( kaynar su içerisinde 5 -10 dk demlendirilir, kaynatılmaz ) soğumaya bırakın. Soğuyan bitki çayını buz kalıplarına koyun ve derin dondurucuda buz haline gelen kadar bekleyin. Her sabah uyandıktan sonra bir kalıp buzu göz çevresinde gezdirin. Bu uygulama göz yorgunluğuna ve göz şişkinliğine iyi gelecektir. ( kılcal damar hassasiyeti olan kişiler dikkatli olmalıdır.)

Göz Morlukları İçin Bitkisel Çözüm ile Benzer Yazılar:

30 Ekim 2013 Saat : 4:42

Göz Morlukları İçin Bitkisel Çözüm Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed