Güzel Olmanın Kuralı Güzel kokmak


Güzel olmanın ilk kuralı güzel kokmak ile başlar

Siz gelmeden karşınızdakine kokunuz gelir ve kokunuz sayesinde siz daha yaklaşmadan karşınızdakine ilk izlenimleri bırakırsınız.

Güzelliği tamamlayan en önemli etkenlerden birisidir güzel kokmak. Bence bu yüzden sizin güzel koktuğuna inandığınız kokuları kullanmanız gerekir.

Güzel olmanın ilk kuralı Ofiste: Koku, kadınların gizli silahı olarak kabul edilir. ABD’de Duke Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, koku sürmek öz güvenin artmasına da yol açar. Bu nedenle iş yerinde hangi esansı kullandığınız çok önemlidir. Huzur veren ve moral yükselten çiçeksi kokular, işteki performansın yükselmesine neden olur.

Sporda: Spor yaparken temiz kokan ve canlandırıcı etkisi olan kokular tercih etmek gerekir. Lime olarak da bilinen yeşil limon kokulu vücut kremleri, spor yaparken kullanmak için idealdir. Çünkü bu koku, tene serinlik hissi kazandırır ve temizliği çağrıştırır.

Gündüzleri: Gündüz şekerli kokular yerine, meyvemsi ya da çiçeksi kokular tercih edilmelidir.

Geceleri: Geceleri vanilya, karamel, çikolata gibi şekerli kokular rahatlıkla kullanılabilir. Bu iddialı aromalar, gündüz için biraz ağır kaçabilir.

Güzel Olmanın Kuralı Güzel kokmak ile Benzer Yazılar:

23 Temmuz 2013 Saat : 11:41
  Kadın

Güzel Olmanın Kuralı Güzel kokmak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed