Hamileliğin Belirtileri Nelerdir Nasıl Anlarım ?


Bu konuda başlıktanda anlaşıldığı gibi hamile olduğumuzu nasıl anlarız belirgin özellikleri nelerdir konusunu anlatacağız.

Hamileliğin Belirtileri Nelerdir Nasıl Anlarım ?

1- Bilindiği gibi gibi Hamileliğin ilk dönemlerinde sabah ve genel bulantılar başlar ve bu bulantıların nedeninin hormonsal olduğu söylenir.

Bu bulantılar genelde hamileliğin 3 ve 4. haftası arasında başlar ve 10 ve 12. haftasına kadar devam edebilmektedir.Nadir durumlarda ise doğuma kadar da sürdüğü gözlemlenmiştir. Hatta bazı nadir kişilerde 10 ve 12. haftada kesilip doğuma yakın tekrar başladığı da görülmüştür.

2- Hamilelik süresince gözlemlenen başka bir etki de Baş Dönmeleridir fakat bu hamileliğin son aylarında görülmeye başlar. Bu süreçte hamilenin vücudunda şişkinlikler yani su ödemleri görülür. Bu da projesteron oranının yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Bu şişmelerin olduğu dönemde hormonların daha da hassas olmasından dolayı göğsünüzde his artışı ve şişkinlikler olacaktır . Göğsünüzde başlayan bu ağırlaşma ve tıkanıklığın sebebi bu durumla alakalıdır.

3- Hamilelikle başlayan başka bir tanı da Kabızlıktır.Bu hemen hemen tüm hamilenin başına gelen bir rahatsızlıktır. Kabızlıkla alakalı olarak gebe yani Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım ve Belirtileri Nelerdir diye düşünecek olursanız, midede yanma ve ekşime de görülebilir, bunun sebebi de yukarıda bahsettiğimiz projesterondur. Bu rahatsızlıkların hepsi hamilelikle bilikte sona erecektir.

4- Yine başka olası bir durumda el ve ayakta olan halsizlik ve hissizliktir. Yine bu durumda tabiki doğumdan sonra geçecektir. Sebebinin ise karnınızda biriken su birikimi diye söylenmektedir. Eğer ciddi bir rahatsızlık veriyor ise doğum uzmanı bir hekime başvurmak gerekir, ancak genelde doğal yollardan geçirilebilmektedir.

Hamileliğin Belirtileri Nelerdir Nasıl Anlarım ? ile Benzer Yazılar:

7 Ocak 2014 Saat : 9:01

Hamileliğin Belirtileri Nelerdir Nasıl Anlarım ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed