HATAY’DA TÜRK VE SURİYE’Lİ GENÇLER KAVGA ETTİ


 

Hatay reyhanlı’da Suriyeli Gerginliği

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, Türk ve Suriyeli bazı gençler arasında henüz bilinmeyen bir sebeple kavga çıktı. Kavgaya karıştıkları iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı. Şahıslar daha sonra serbest bırakıldı.

İddialara göre, dün akşam saatlerinde Reyhanlı ilçe merkezinde gençler arasında tartışma çıktı. Tartışmaya Türk ve Suriyeli gençlerin yakınları da dahil oldu. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınmalara tepki gösteren ve dağılmayan grup, polise mukavemette bulundu.

Daha sonra grup, Türk bayrakları açarak şehir merkezinde araçlarıyla konvoy oluşturarak olayı protesto etti. Gözaltına alınanların daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

Olay yerine gelen İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Grubun ara sokaklara kaçarak dağıldığı görüldü. İlçe merkezinin yanı sıra çevre ilçelerden de çevik kuvvet ve özel harekat ekiplerinin Reyhanlı’ya geldiği gözlendi. Suriye plakalı iki aracın taşlanarak camlarının kırıldığı belirtildi.

Kaynak:cihan

HATAY’DA TÜRK VE SURİYE’Lİ GENÇLER KAVGA ETTİ ile Benzer Yazılar:

7 Mayıs 2013 Saat : 6:52

HATAY’DA TÜRK VE SURİYE’Lİ GENÇLER KAVGA ETTİ Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed