iPhone Şifremi Unuttum Diyorsanız Üzülmeyin!


iphone-sifremi-unuttum-diyorsaniz-uzulmeyin

“Kaliteli sağlam bir şifre, kolayca bulunamayacak bir şifredir”.Fakat kullandığımız sağlam kaliteli şifreler o kadar sağlam ve tahmin edilmesi zordur ki, biz bile unutup bulamaya biliriz.
Bazen iPhone güvenlik şifremizi unuturuz, peki telefonumuzu yeniden kullanabilmemiz için ne yapmalıyız?

Bu konu ile alakalı internette pek çok değişik fikir var. Sahte bir acil arama yapmak, iPhone keychain klasöründen şifreyi içeren dosyayı silmek gibi değişik fikirler bulunur fakat yararı olmaz. O fikirlere nazaran daha uzun, fakat sorunun tamamen çözümü olan yöntem aşağıdaki gibidir.

iPhone Şifresini Unuttuysanız:

1) iPhone akıllı telefonunuzu her zamanki şekilde iTunes ile senkronize edin. Şifrenizi girmeden de, telefonunuzu iTunes ile senkronize edebilirsiniz.

2) iPhone Bilgisayarınıza takın ve DFU moduna alın. Bunun için yapmak için, telefonunuzu kapattıktan sonra, güç düğmesine(Açma kapama) ve ana ekrana dönme düğmesine 10 saniye kadar beraber basın. Apple logosu göründüğünde, güç düğmesine basmayı bırakın ama ana ekran düğmesine basmayı bırakmayın. USB Kablosu, iTunes logosu ve “Connect to iTunes” yazısı olan ekran görüntüsü göreceksiniz.

3) iTunes programınız açık olduğunda, iTunes’un Recovery modunda bir iPhone gördüğünü ve tamir etmesi gerektiğini söyleyen bir uyarı çıkacaktır. iTunes’daki Restore butonuna tıklayarak iOS’un tekrar telefonunuza yüklenip, kurulmasını sağlayabilirsiniz.

4) Kurulumdan sonra iPhone’unuzu tekrar iTunes ile senkronize edin.

Bu şekilde telefonunuzdaki bütün veriler kurtulacak ve telefonunuz şifresiz hale gelmiş olacaktır.

iPhone Şifremi Unuttum Diyorsanız Üzülmeyin! ile Benzer Yazılar:

17 Nisan 2014 Saat : 11:38

iPhone Şifremi Unuttum Diyorsanız Üzülmeyin! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed