JOE BİDEN’İN ERDOĞAN’A HAYRANLIĞI


 

Başbakan Erdoğan’ın Amerika temaslarının ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor. Radikal Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’in Erdoğan hayranlığını ve Obama’nın hangi konularda yardımcılarından görüş aldığını yazdı.

İŞTE DENİZ ZEYREK’İN O SATIRLARI
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Washington temasları dün tamamlandı. Erdoğan ve Obama Beyaz Saray’da baş başa ya da heyetleriyle yaklaşık 5 buçuk saat görüşme fırsatı buldu. Buna Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın katıldığı programlar da eklenirse süre 8 saate ulaştı. Yani Erdoğan, ABD’li muhataplarıyla tam bir mesai günü geçirdi. Erdoğan’a eşlik eden bakanların kendi mevkidaşları ile ayrı ayrı yaptıkları teşriki mesaisi bu süreye dahil değil. Mesela Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, dün mevkidaşı John Kerry ile bir araya gelirken Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da Pentagon’daydı. Peki, bu kadar sürede ne konuşuldu? Obama’nın 14 kişilik bir yabancı heyete Beyaz Saray’ın kapılarını açması bile önemli bir detaydı. Konular tek tek ele alındı ve sadece Obama ile Erdoğan konuştu.

ERDOĞAN HAYRANI JOE BİDEN

Obama 2 teknik konuda Kerry ve yardımcısı Joe Biden’e danıştı. Erdoğan iyi hazırlanmış olacak ki heyetinde hiçkimseye danışma ihtiyacı duymadı. Biden, Erdoğan’a hayran Beyaz Saray’ın ardından ABD Başkan Yardımcısı Biden ve Dışişleri Bakanı Kerry ev sahibiydi. Toplantıda Biden’in Erdoğan’a yönelik Türkçe ve İngilizce yaptığı iltifatların özeti: Biden tam bir Erdoğan hayranıydı. Kerry de Türkiye’ye yaptığı yoğun ziyaretlerde gördüğü ev sahipliğini Washington’da konuklarına göstermek için elinden geleni yapıyordu

JOE BİDEN’İN ERDOĞAN’A HAYRANLIĞI ile Benzer Yazılar:

18 Mayıs 2013 Saat : 10:12

JOE BİDEN’İN ERDOĞAN’A HAYRANLIĞI Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed