Kalp ♥ İşareti Klavyeden Nasıl Yapılır?


kalp-isareti-klavyeden-nasil-yapilir

Facebook, twitter gibi sosyal paylaşım yada mesajlaşma ortamlarda sıkça kullanılan kalp simgesini nasıl yapılır. Klavyeden kalp simgesi sanıldığı kadar zor değil, yapmak için uygulamanız gereken sadece tuş kombinasyonunu uygulamaktır. Aşağıda vereceğimiz iki tuşa birlikte bastığınızda kalp simgesi ♥ oluşacaktır.

Kalp ♥ işareti klavyenin tuş takımlarını kullanarak kalp (♥) işareti yapmak çok kolaydır. Yapılması gereken tek şey, bir parmağınızla Alt tuşuna basılıyken aynı anda sağdaki tuş takımındaki 3 tuşuna basmanızdır. Yani Alt + 3 tuş kombinasyonunu sayesinde kalp (♥) işareti kolayca ve istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Bilmeniz gereken bir nokta, 3 tuşuna klavyenin üst satırındaki rakamlara değil, sağdaki tuş takımının sağındaki 3’ü kullanarak yapmalısınız. ikinci detay ise Alt Gr değil Alt tuşunu kullanmanız.
Kalp İşareti Klavyeden Nasıl Yapılır 2

Farklı diğer bir yol ise Karakter Eşlem programını kullanarak. Bu yol biraz uzun ama bilmeniz açısından tarif edelim. Windows Başlat butonundan Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem programını çalıştırıp, istediğiniz işareti bulun, kopyalayın ve yapıştırın.

Kalp  İşareti Klavyeden Nasıl Yapılır 1

Kalp ♥ İşareti Klavyeden Nasıl Yapılır? ile Benzer Yazılar:

8 Nisan 2014 Saat : 11:30

Kalp ♥ İşareti Klavyeden Nasıl Yapılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed