Karınca (Bereket) Duasının Türkçe Okunuşu , Meali ve Arapçası


karinca-bereket-duasinin-turkce-okunusu-meali-ve-arapcasi

Karinca duasi, karınca duası, karınca duası meali, karınca duasının anlamı, karinca duası, karınca duasının önemi, karınca duası türkçe, arapça karınca duası,
Karınca Duasının Açıklaması:
Halk arasında karınca duası olarak bilinen dua bereket duasıdır.Hayvanlarla konuşma mucizesine sahip olan Hz. Süleyman zamanında, bir kıtlık ve kuraklık yaşanmaktadır. Hz. Süleyman bir toplulukla beraber şehrin dışına yağmur duası yapmaya çıkarlarken, ayaklarını havaya dikmiş sırt üstü şekilde bir karıncanın, ”ALLAH’ım bizi sen var ettin. Ve senin rahmetin olmadan biz yaşayamayız ya, bize su verirsin ya da bizi helak edersin. Emir, ferman senindir”.

Bunu duyan Hz. Süleyman’nın gözleri dolmuştur. Ardından Cebrail A.s duanın kabul olduğunu müjdeler, bunun üzerine Hz. Süleyman gözyaşlarına boğulup, dua için beraber olduğu topluluğa dönerek, dönün artık, siz başkasının duasıyla sulanacaksınız” der.

Karınca Duasının Türkçe  Okunuşu:

Allâhumme yâ rabbi ve cebrâîle ve mikâîle ve isrâfîle ve azrâîle ve ibrâhîme ve ismâile ve ishâka ve yakûbe ve munzilel berekâti vet tevrâti vez zebûri vel incîli vel furkâni ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm * lâ ilâhe illallâhul melikul hakkul mubîn * muhammedun resûlullâhi sâdikul va’dil emîn * yâ rabbi yâ rabbi yâ hayyu yâ kayyûmu yâ zel celâli vel ikrâm *es’eluke yâ rabbel arşil azîm * en yerzukanî rızkan helâlen tayyiben bi rahmetike yâ erhamer râhimîn.
Debernûş, Şâzenûş, Kefeştatiyûş, Kitmîr, Yemlîhâ, Mekselînâ, Mislînâ, Mernûş.

 Karınca Duasının Arapçası:
Karınca (Bereket) Duasının Türkçe Okunuşu , Meali ve Arapçası

Karınca (Bereket) Duasının Türkçe Okunuşu , Meali ve Arapçası ile Benzer Yazılar:

6 Nisan 2014 Saat : 12:59

“Karınca (Bereket) Duasının Türkçe Okunuşu , Meali ve Arapçası” için 2 Yorum

  1. nazım kata diyor ki:

    din alimlerimizin hocalarımızı emeği geçen her kese Allah razı olsun
    bir sorum olacak ben arapçasın tam okumadığım için meali olarak okuyorum okuduğum dualar kabul olurmu bir radyoda kitap aldım kitabı yazan pazarlayan hoca bir kardeşimiz telefonda canlı yayına katılmıştı hocam ben arapçasın bilmiyorum meail ini okuyorum duam kabul olurmu hoca hayır kabul olmaz peki kabul olmuyorsa sen bu kitabı niye yazdı din ticaretimi yapıyorsun okuyan yorum yapan din kardeşlerimden Allah razı olsun

    • admin diyor ki:

      Ben sadece şunu söylemek istiyorum. Duanın dili olmaz, haşa allah’u teala sadece arapça dilini mi biliyorki, sadece arapça yapılan duayı kabul etsin. Önemli olan kuran-ı Kerim’i okumak değil, önemli olan onunla amel etmektir. Okuyorsun ama amel etmiyorsun kime ne faydası olur. Amel etmek ve amel edilmesine vesile olmak gerekir.

Karınca (Bereket) Duasının Türkçe Okunuşu , Meali ve Arapçası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed