Kuyruk Sokumu Ağrısının Nedeni ve Tedavisi


Kuyruk Sokumu Ağrısının  Nedeni ve Tedavisi

Kuyruk sokumu bölgesinde oluşan acı insana çekilmez acı verir. Bazı zamanlarda şiddetli acı verir ve acı dayanılmaz hal alır.

Kuyruk sokumu bölgesinde belli başlı sebeplerdendolayı oluşan bu ağrılardan kurtulmanın birkaç yolu vardır.Kuyruk sokumu bölgesinde oluşan ağrılar günlük aktivitelerimizi yapmamıza engel olur. Çoğu zaman hayatımızı çekilmez duruma sokan bu ağrılardan kurtulmanın yolları var.

Uzman doktor teşhisinden sonra uygun görülmesi halinde lokal enjeksiyon yöntemiyle sadece 8 dakika da bu ağrılara son verilebiliyor.

Kuyruk Sokumu Ağrılarının Nedenleri veTedavisi

Kuyruk sokumu ağrılardan dolayı oturup kalkmak bile büyük bir işkence olmaktadır. Bu yüzden hassasiyetle üzerinde durulması gereken bir rahatsızlıktır. Erkeklere oranla kadınlarda kuyruk sokumu rahatsızlığı daha sık görülür ve aniden hiç bir neden yokken ortaya çıkabiliyor. Kuyruk sokumu rahatsızlığı kadınlarda erkeklerden 5 kat daha fazla görülür.
Aylarca acısı çekilmez hale gelen bu acılardan kurtulmak sadece 8 dakika sürüyor. Peki bu dayanılmaz acılara sebep olan bu rahatsızlık ve sadece 8 dakika da geçebilen kuyruk sokumu ağrıları neden olur?

 Kuyruk Sokumundaki  Ağrılara Sebep Olan  4 Neden

Zayıf Vücut: Cilt altı yağ dokusu zayıf insanlarda daha az olur.Bu nedenle düştüklerinde kuyruk sokumu kemiği sert bir yere çarptığında yağ dokusu çok kolay kırılıyor ve acının başlamasına neden oluyor.

Uzun Süreli Hareketsiz Durmak: Özellikle masa başında, sandalye üzerinde vakit geçirenlerin bu rahatsızlığa yakalanma ihtimali daha yüksektir. Sert zeminli yerde veya bir sandalyede bütün gün oturmak koksiks kemiğine baskı uygular buda ağrıların oluşmasına neden oluyor.

Depresyon ve Aşırı Kaygı: Psikolojik durumlar fiziksel olarak etkilemektedir. Depresyon ve aşırı kaygı içinde olan insanların, doğal ağrı kesici salgılaması az olduğundan kuyruk sokumu ağrısını ortaya çıkarır.

Cinsiyet: Kadınlarda erkeklere oranla daha çok görülür. Nedeni ise normal doğum sırasında koksiks kemiğin fazla zorlanması ve oturarak düşmenin kadınlar arasında daha sık olması. Ayrıca kadınların genelinde cilt altı yağ dokusunun daha az olması da bu durumu tetikler.

Kuyruk Sokumu Ağrısının Nedeni ve Tedavisi ile Benzer Yazılar:

4 Şubat 2014 Saat : 2:15

Kuyruk Sokumu Ağrısının Nedeni ve Tedavisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed