Makyaj Nasıl Yapılmalı?


Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? , günlük makyaj yapımı , günlük makyaj örnekleri , 2013 günlük makyaj nasıl yapılır

Günlük makyaja başlarken ilk önce cildinize uygun bir nemlendirici sürmelisiniz. Nemlendiriciyi küçük noktalar şeklinde yüzünüze bırakın ve parmağınızın ucuyla dairesel hareketlerle teninize iyice yedirin.

Göz altlarına süreceğiniz kapatıcı hem gözlerinin hoş görünmesini sağlar, hemde olası gözaltı morluklarınızın gizlenmesine katkıda bulunur.

Kapatıcınızın üzerine cildinize uygun süreceğiniz fondöten ile makyajınızın büyük bir kısımlarını bitirdiniz sayılır. Fondöten sürdükten sonra fazlalık olan fondöteni bastırmadan, silmeden pamuk veya kağıt peçete ile hafif dokunuşlarla alın. Fondöteni sabitlemek için şeffaf toz pudranızı sürdükten sonra göz makyajına geçebilirsiniz. Kaş altına ise kirli beyaz veyahut kemik rengi farınızı yada açık renk kapatıcı sürün. Bu kaş şeklinin daha belirgin olmasını sağlayacaktır, hemde gözünüzün beyaz bölümünü ön plana çıkaracaktır. Göz kapaklarınıza mat renkli farınızı sürün, rimel ile de bütünleştirerek göz makyajınızı da tamamlamış oldunuz.

Elmacık kemiklerinizin ön plana çıkarmak isterseniz şeftali tonlarında bir allık buna fayda sağlayacağından allığı elmacık kemiğinin üst kısmına sürmelisiniz. Son olarak da dudaklarınıza ilk önce toz pudra, sonra rujunuz, ardından dudak parlatıcınızı sürerek kısa sürede günlük makyajınızı tamamlamış oluyorsunuz

Makyaj Nasıl Yapılmalı? ile Benzer Yazılar:

27 Aralık 2013 Saat : 1:36

Makyaj Nasıl Yapılmalı? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed