Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı


Merkezi Sistem Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı. Tüm öğrencilerin merakla beklediği Merkezi Sistem Ortak Sınavı sonuçları bugün açıklandı. Sonuçlar e-okul üzerinden öğrenilebilir.

1 milyon 290 bin ortaokul 8’inci sınıf öğrencisi, 28-29 Kasım 2013 tarihinde ilk kez yapılan Merkezi Sistem Ortak Sınavları’na girdi.

Öğrenciler iki gün boyunca Türkçe, matematik, yabancı dil, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi ile T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden sınavda ter döktü.

İki gün yapılan sınavdan öğrenciler her gün üç dersten sınava girdi. 40 dakika süren oturumlarda öğrenciler her dersten 20 soru yanıtladı.
Bu sınavlara geçerli mazeretinden dolayı giremeyen öğrenciler de 14-15 Aralık’ta Merkezi Sistem Ortak Sınavları’na katıldı.

MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Milli Eğitim Bakanlığı merkezi sistem ortak sınav sonuçlarını bugün açıkladı. Sonuçlara öğrenciler e-okul üzerinden öğrenebilir. Bu sonuçlar öğrencilerin liselere yerleştirmelerinin yanısıra, karne notlarına da yansıyacak.Merkezi Sistem Ortak Sınav Sonuçlarının tüm öğrencilere hayırlı olmasını temenni ederim.

Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı ile Benzer Yazılar:

20 Ocak 2014 Saat : 2:16

Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed