Mezar Soyan Soyguncu Fıkrası


Köyün birinde bir mezar soyguncusu varmış. Cenaze defnedildikten bir gün sonra mezara gidildiğinde bir de bakarlarmış ki, mezar soyulmuş. Bütün ziynet eşyaları diş yüzük ne varsa çalınmış. Köylü bu mezar
soyguncusunun kim olduğunu bilirmiş ama bir türlü yakalayamazlarmış. Gel zaman git zaman bu böyle sürüp giderken mezar soyguncusu ölüm döşeğine düşmüş ve oğlunu çağırarak demiş ki:

-Bak oğlum. Ben bu güne kadar sizin rızkınızı mezar soyarak çıkardım. Şimdi ölüp gidiyorum. Arkamdan tüm köylü bayram edecek. Bir kişi bile ‘Allah rahmet eylesin’ demeyecek. ‘ohbee öldü de kurtulduk, ölülerimiz rahat edecek’ diyecekler, diye itirafta bulunmuş. Bu olay oğlunun çok gücüne gitmiş.
Babasına:
-Baba sana söz veriyorum, herkes arkandan rahmet okuyacak demiş. Ve derken mezarcı ölmüş. Bütün köylü bayramda herkesin fikri aynı kurtulduk diyorlarmış. Birkaç gün sonra köyde gene bir cenaze olmuş. Ama köylünün içi rahat. Cenaze tüm ziynetiyle beraber gömülmüş. Bir gün sonra mezarlığa gidildiğinde aha odane!!! Mezar gene soyulmuş ama eskisinden farklı olarak cenazenin kıçına koca bir kazık sokulmuş. Köylüler bunu görünce:
-Yahu Allah Rahmet eylesin. Filan efendide mezar soyardı ama hiç olmazsa kazık sokmazdı. Demişler…

Mezar Soyan Soyguncu Fıkrası ile Benzer Yazılar:

30 Aralık 2013 Saat : 11:19

Mezar Soyan Soyguncu Fıkrası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed