ORJİNAL OLALIM ÖZENTİ DEĞİL


     İnsan orjinali neyse o olmalı,özenti olmamalı.Bizler başkalarını taklit etmek için yaratılmadık,kendimiz olmak için varız.Neysem oyum diyebilmek,başkaları mutlu olsun diye maske takmak değil.Bu sadece asıl yüzü gizler vede başkalarını mutlu eder.
Kimseyi memnun etmek gibi bir zorunluluğumuz yok vede olmamalı,bazı insanların bizi sevmeyeceği gerçeğini aklımızdan çıkarmamalıyız.Herkes bizi sevecek diye bir kanunda yok zaten,yada herkes sevmeyecek diye.

Hislerimiz konusunda dürüst ve samimi olmalıyız.Çünkü dürüst olmazsak vakit ve enerjimizi gerçeği maske altına atmak için uğraşırız.Bizi biz olduğumuz için kabul etmeyenler olursa,bu bizim değil onların sorunudur.Ama maske altından,biz kendimiz olarak hareket etmezsek,o zaman sorun bizim sorunumuz olur.
İnsan kendine dürüst değilse,en iyi tarafını kaçırıyorsun dur.Geçinmesi kolay,güvende,kendini kabul eden,kırılabilir,insani ve bu yüzden sevgi dolu,işte gerçek sen busun.Hislerinizle dürüst olabileceğiniz bir ortam kurun,kendiniz olma özgürlüğünü yaşayın.”Herkesin başkası olmaya çalıştığı bir dünyada,sen dürüstçe kendin olma cesaretini göster”kazanan sen olursun.

ORJİNAL OLALIM ÖZENTİ DEĞİL ile Benzer Yazılar:

4 Mayıs 2013 Saat : 9:07
  Genel

ORJİNAL OLALIM ÖZENTİ DEĞİL Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed