PATLICANLI TAVUK PANE


 

Malzemeler:

2 adet kemer patlıcan
1 adet küp halinde doğranmış tavuk göğsü
1 çay bardağı mısır unu
1 çay bardağı süt
4-5 dilim ince doğranmış domates
Bir miktar yeşillik (Kıvırcık,dere otu, maydanoz, roko vb..)
1 adet limon
Bir miktar kürdan
Bir miktar sıvı yağ (Kızartma için)
Bir miktar tuz
Bir miktar kara biber

Yapılışı:

Patlıcan üzerine bir yemek olduğu için öncelikle patlıcanlarımızı iyice yıkıyoruz. Sonra enine bir şekilde dilimliyoruz. Dilimledikten sonra patlıcanları tabağın içerisine düz bir şekilde yerleştiriyoruz. Bu sırada tavuk etimizin üzerine tuz ve karar biber ekleyerek, iyice karıştırıyoruz. Patlıcanlarımızı yerleştirdikten sonra içlerine tavuk etlerini yerleştirerek rulo yapıp, sarıyoruz. Sardıktan sonra yaptığımız ruloların açılmaması için patlıcanın üzerine kürdan yerleştiriyoruz. Rulo yaptığımız bütün patlıcanları teker teker süte ve mısır ununa batırıyoruz. Batırdığımız patlıcanları bir tabağa alarak, dinlendiriyoruz.
Patlıcanlarımız bir kenarda dinlenirken, tavamızın içerisine sıvı yağı döküyoruz ve ocakta kızdırıyoruz. Hazırladığımız yağın içerisine, dinlendirdiğimiz patlıcanları yerleştirerek kızartıyoruz.
Patlıcanlarımız tavada kızarırken, evimizde bulunan yeşillikleri kullanarak, patlıcanla servis etmek için hazırlıyoruz. Unutmayın yeşilliklerinizi iyice yıkayın ve tat vermesi için bir kabın içerisine yeşillikleri atarak, üzerine tuz, yarım limon ve sıvı yağ ekleyerek karıştırıp öyle servis edin.
Afiyet olsun.

PATLICANLI TAVUK PANE ile Benzer Yazılar:

8 Mayıs 2013 Saat : 8:32
  Genel

PATLICANLI TAVUK PANE Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed