Pedal Gücüyle Elektrik Üretin Hemde Spor Yapın (Video)


İster televizyonun karşısında oturun ister işyerinde bütün gün bilgisayar başında oturmak zorunda olun. Teknolojiyle dolu hayatımızda sağlıklı kalabilmek için vücudumuzun ihtiyacı olan fiziksel egzersizleri yapmamız gerekir. Belçika firması olan We-Watt işyerinde, dinlenirken veya oyun oynarken rahatlıkla egzersiz yapabilmenize yardımcı olacak bir ürün üretti.

WeBike üç kişinin oturabileceği şekilde ayarlanmış ve üç  oturacak yeri olan bir yuvarlak masadır. Masaya oturan kişiler pedalları kolaylıkla çeviriyor ve bu çevirmeyle hem spor yapıyor hemde  elektrik üretiyorlar. Egzersiz ve iş hayatını birleştiren ve de enerji üretimi sağlayan başarılı bir iş fikri “Webike”.

Avrupa Parlamentosu tarafından yayınlanan raporda iş yerlerinde oluşan fiziksel hareketsizlik sebebiyle oluşan tehlikelere dikkat çekilmiştir. Koroner kalp hastalıkları, Tip 2 diyabet ve belli türdeki kanserler ve obezite gibi sağlık sorunları bunlara örnektir.

We-Watt, TNO ( Hollanda araştırma firması ) tarafından gerçekleştirilen bir başka çalışmaya dikkat çekilmiş. We-Watt tarafından bulunan WeBike’nin çalışma performansını pozitif yönde etkilemiştir. WeBike’ı kullanan kişilerin hızlı okuma seviyesi %30 oranında gelişmiş, zaman yönetimi daha iyi olmuşv ve zihin yetileri keskinleşmiştir.

Spor salonlarında terleyerek veya  dikkatsiz sürücülerin arasında bisiklete binerek pedal çevirmek yerine durduğunuz yerde WeBike ile pedal çevirerek spor yapabilirsiniz.

Standart WeBike düzeninde, yuvarlak masa etrafında üç tane oturma yeri ve hepsinin kendi pedalları vardır. Çevirme hareketinden elektrik üretilir. Ana gövdeleri  alüminyum ve çelikten yapılmış, doğal bir görünüm olması  için sedir ağacı kullanılmıştır. Masanın üstü yüksek basınçlı laminattan ve her koltuğun önünde interaktif LED ekranlar bulunmaktadır. Bu ekranlarda insan gücüyle üretilen enerji miktarını ve şarj cihazları için uygun AC gücün görünmektedir.

Pedal Gücüyle Elektrik Üretin Hemde Spor Yapın (Video) ile Benzer Yazılar:

22 Aralık 2013 Saat : 2:58

Pedal Gücüyle Elektrik Üretin Hemde Spor Yapın (Video) Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed