Porselen Makyaj ve Yapılışı


Porselen Makyaj ve YapılışıPorselen Makyaj, kozmetik ürünlerden  yararlanarak , var olan fiziki görünümü daha çekici ve cazip hale getirmek veya bazı kusurları gizlemek ya da sahne sanatları gibi durumlarda abartılı veya çekici bir görüntüye bürünmek amacıyla  yapılan bir kozmetik işlemdir.Bu işlemlerin çeşitli yöntemleri bulunmakta bunlardan biri de porselen makyajdır.
Makyaj, bazı kadınlar için vazgeçilmez önemli detaylardan biridir. İş veya sosyal hayatta makyajı tercih eden bayanlar için bir makyaj türü olan porselen makyaj, yüzü pürüzsüz gösteren ve cildin parlak olmasını sağlayan özellikle yüzde leke, sivilce veya var olan izlerin görünümünü yok etmek için tercih edilmektedir.

Porselen makyajın yapılışı?

Her makyajda olması gerektiği gibi porselen makyajda da başlamadan önce, cildi ölü derilerden arındırmak için cildi temizlemeli. Cilt tipine uygun temizleme sütü, jeli uygulanmalıdır. Cilt temiz ve nemli olmalıdır. Sürmüş olduğunuz nemlendiriciden sonra yüzünüz makyaj yapılmaya hazır.

  • Porselen makyajın en önemli uygulaması primer (transparan fondeten) dir. İyi bir fondöten seçmeniz, cilt sağlığınız ve lekeleri yok etme açısından önemlidir.
  • Concealer (göz altı kapatıcısı) kullanarak, göz altı torbası hassasiyetiniz ortadan kalkmış olur. Böylelikle göz altındaki torba ve morlukları gizlemiş olacak vede cildinizdeki ton farklılıklarını önleyerek, göz çevresinin parıldamasını sağlamış olursunuz.
  • Porselen makyajında tercih edilmesi gereken taş pudradır. Pudranın mat olanı tercih edilmeli ve pudra tercihinde cilt renginize göre farklılık yaratacak renkler tercih edilmelidir.
  • Göz çevresi için kullanmanız gereken sabitleyici primer, kullanmış olduğunuz farın rengini daha çok ön plana çıkarmanıza yardımcı olur. Göz kalemi gözlerinizi ön plana çıkarmanız için etkili olacaktır. Lakin küçük göze sahipseniz, göz kalemini gözünüzün dışına, fakat büyük gözlere sahipseniz iç kısma uygulamanız çekici gözlere sahip olmanız açısından önemlidir.
  • Kirpiklerinizi dolgun göstermek için rimele ihtiyacınız var. Seyrek yada kısa kirpikleriniz varsa, takma kirpikler çözüm olabilir. Doğallıktan yana olmak istiyorsak kaliteli rimeller bizi çekici kılacak hem de makyajımızı bütünleyecektir.
  • Allık kullanımında abartıya kaçmamak isabet olacaktır. Zaten makyajla pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşuyorsunuz. Biraz gölgelendirmek ve hafif renk katmak daha iyi sonuç verecektir. Yumuşaklık allık kullanımında önemlidir. Keskin fırça vuruşları yapmamalısınız.Çünkü keskin hatlar sert imaja yol açabilir. Yumuşak ve dairesel hareketlerle daha yumuşak görünümler elde edersiniz.
  • Son olarak Dudaklar, makyajda ön plana çıkarılması vede özellikle porselen makyajda ön plana çıkarılması ve canlı renkler kullanılması makyajı etkilemez hatta sizi çekici kılar. Özellikle kullanılan kırmızı ruj, yalnızca dudaklarınızı değil, tüm makyajıda ön plana çıkararak çarpıcılık kazandırıyor.Porselen Makyajda ne kadar mat tercih edilirse, dudaklarda da tam tersi ile canlı ve muhteşem görünümüyle size renk katar ve makyajınızı ön plana çıkarır.

Porselen Makyaj ve Yapılışı ile Benzer Yazılar:

8 Nisan 2014 Saat : 11:27

Porselen Makyaj ve Yapılışı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed