REYHANLI’DA PATLAMA!


Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, belediye binası yakınlarında patlamalar meydana geldi. Olayda 20 kişi hayatını kaybetti, 46 kişi de yaralandı.

Reyhanlı ilçesinde saat 13.45’te Atatürk Caddesi’nde belediye binası yakınlarında 4 ayrı patlama meydana geldi.

Olayın ardından bölgeye çok sayıda ambulans gönderildi. Yaralılar, ambulanslarla hastaneye taşındı.

Patlamanın etkisiyle ahşap bir evin çöktüğü belirtildi. İlçede elektrikler de kesildi.

GÜLER: 20 ÖLÜ 46 YARALI VAR

İçişleri Bakanı Muammer Güler, PTT ve belediye binası önünde 2 bomba yüklü aracın patlatıldığını, patlamalarda 20 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Güler, olayda 46 kişinin de yaralandığını söyledi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da 15 ambulansın olay yerine gittiğini dile getirdi. Bakan Müezzinoğlu, ambulans helikopter ve uçakların da bölgeye hareket ettiğini belirtti.

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, “Belediye binası ile postane merkezi önünde iki ayrı patlamanın meydana geldi. Patlamanın şekli ile ilgili henüz tam bir bilgiye sahip değiliz. Antakya’dan olay yerine intikal etmek üzere yola çıktım.” dedi.

Olayın ardından ilçede büyük panik yaşandı. Reyhanlılar ilçeyi terk etmeye başladı.

PATLAMA SONRASINDA GERGİNLİK

Öte yandan, patlamanın ardından ilçede gerginlik yaşandı. Bazı vatandaşlar, Suriyeli sığınmacılara saldırmaya çalıştı. Polis ekipleri, havaya ateş açarak kalabalığı dağıttı.

Cilvegözü Sınır Kapısı’nda 11 Şubat’ta patlayıcı yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 4’ü Türk, 14 kişi yaşamını yitirmiş, 26 kişi de yaralanmıştı.
Kaynak:aktif haber

REYHANLI’DA PATLAMA! ile Benzer Yazılar:

11 Mayıs 2013 Saat : 12:19

REYHANLI’DA PATLAMA! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed