Saç Kırıklarından Kurtulmak İçin Önlenir


Saç Kırıklarından Kurtulmak İçin ÖnlenirSaç güzelliği bayanlar için en önemli detaylardan biridir. Çalışan bayanların saçlarında oluşan kırıklar kötü bir görünüm oluşturur.

Saç kırıklarından kurtulmak için, saç kırıklarını onarmak gerekir.Saç kırıklarından kurtulmak ve en aza indirmeniz için yapılması gerekenler vardır.Kırıklardan tamamen kurtulmak için uzun bir zaman ve ciddi kontrol gerekmektedir.

Kırıklardan kurtulmak için öncelikle saç uçlarınızı kesmeniz lazım. Bazıları için uçları kesmek tüm saçı kesmek diye anlaşılmaktadır. Bundan dolayı uçları kesmek pek sık tercih edilmez. Doğru uygulandığın da, tüm saçınızdan değil, sadece kırık uçlardan kurtulmuş olacaksınız. Fakat saçınızı bilinçsizce öylesine uçlardan kırparsanız, bu kurumasına neden olabilir. Sonuç olarak saçınız için ciddi bir kesim gerektirebilir.

Saç Kırıklarından Kurtulmak İçin Önlenir 1
Saç uçlarınız çatallaşıyorsa, kendi kendine kopmadan siz onlardan kurtulmalısınız. Ayrık uçlar kontrolden çıktığı takdirde saçlarınız kesime ihtiyaç duyacaktır. Bunun olmaması için 2-3 ayda bir uçlardan ortalama 2 cm kadar kesmek daha sağlıklı olacaktır.

Saçlarınız ıslak olduğunda fırçalamayın.Islakken hassas olan saçlar, en kırılgan durumdadır. Saçınızı ıslak olduğunda taranabilir, fakat taramanın en doğru zamanı saç kremi sürdükten sonradır. Bu önerileri uygularsanız saçlarınızdaki kırık sorunlarını en az seviyeye inecek hatta zamanla ortadan kalkacaktır.

Saç Kırıklarından Kurtulmak İçin Önlenir ile Benzer Yazılar:

5 Mart 2014 Saat : 5:15

Saç Kırıklarından Kurtulmak İçin Önlenir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed