Saçların Hızlı Uzamasına Faydalı Besinler


Saçların Hızlı Uzamasına Faydalı Besinler

Şuan ki bilim ve tıbbın geldiği teknoloji ve bilgi saç dökülmesine ve saç uzamasına asıl neden olan şeyin ne olduğunu bilmek için yeterli durumda değil. Saç uzamasına neden katkısı olan besin ve minarellerin neler olduğu az çok biliniyor. Saçlarınızın uzaması için kozmetik ürünler denediniz ama netice istediğiniz gibi değilse tükettiğiniz besinlere göz atmanızda fayda var.

Beslenme şekli ve tüketilen besinler vücudumuzun sağlığına etkisi kadar saç uzaması ve saç bakımı açısından da oldukça önemlidir.
Mükemmel sağlıklı uzayan saçlar için:

1- Yumurta ve Süt

Yumurta ve süt yani protein. Sağlıklı saç uzamasında proteinin rolü büyüktür. Protein, yeni saçların çıkmasını sağlar ve saç köklerini enfeksiyona karşı korur.

2- Tahıllar

Genel olarak tahıl tüketimine gereken önemi veremiyoruz.Fakat yapılan araştırmalar tahıl türleri saçların uzamasında büyük rol oynuyor. İçerisinde Demir, çinko ve silisyum dioksit gibi saçın uzamasını sağlayan besinler bulunuyor. B7 vitamini içeren tahıllar, saç sağlığı için çok faydalıdır.

3- Avokado, Kivi ve Kayısı

Bu üç meyve de A, E vitaminleri ve antioksidan içeriyor. Vitamin E, saçın doğal bir şekilde uzamasını, Vitamin A, saç köklerinin sağlıklı olmasını, Antioksidanlar da saç dökülmesini engeller ve uzamasını sağlar.

4- Mantar

Mantarlar, büyük oranda bakır içerir. Bakır, saçın yapısı ve saçın uzamasında önemli çoktur. Susam, ayçiçeği ve kuşkonmaz da bakır açısından zengin bitkilerdir.

Saçların Hızlı Uzamasına Faydalı Besinler ile Benzer Yazılar:

4 Şubat 2014 Saat : 12:05

Saçların Hızlı Uzamasına Faydalı Besinler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed